Upgrade do Windows 8 i downgrade do Windows 7


(Lukilapaj) #1

Witam,

Mam kilka pytań dotyczących tego jak Microsoft realizuje downgrade'y oraz upgrade'y.

Planuję kupić notebooka, i nie wiem czy muszę się śpieszyć czy nie. Po prostu nie chcę ósemki, a przynajmniej nie od razu (mam, używam system świetny ale do zabawy, codzienna praca to katorga, choć jest bardzo szybki). Zastanawiam się czy muszę kupić komputer już teraz, aby nie przegapić sprawy czy mogę zaczekać, i próbować wykonać downgrade. Niestety nie wiem zupełnie jak przebiega ten proces, nie wiem czy mam załatwić sobie nośnik siódemki, skąd mam wziąć klucz. Podobnie wygląda sytuacja w laptopie z win7: czy jeżeli kupię upgrade to jestem zmuszony od razu aktualizować system czy mogę to wykonać już po okresie promocyjnym i będę mógł cofnąć aktualizację? I jeszcze jedno pytanie: jak kupię laptopa z win7HP to mam upgrade do win8PRO, a jeżeli kupię laptopa z win8PRO to przysługuje mi downgrade do win7PRO czyli teoretycznie mam lepszą wersję w podobnej cenie?

Pozdrawiam


(system) #2

Nie musisz się śpieszyć DELL oficjalnie powiedziało, że nie będzie sprzedawać sprzętu z Windows 8 (chyba, że klient sobie tego zażyczy).


(Lukilapaj) #3

Kupuję Lenovo IdeaPad Y580 i na pewno nic innego więc to że Dell nie wprowadzi win8 dla klientów biznesowych nic nie zmienia.

Chcę wiedzieć jak takie zmiany wyglądają w świetle licencji… Proszę o szybką pomoc.