Upgrade dość starego sprzętu do kwoty ok. 850zł

Zastanawiam się czy nie zmodernizować kompa.

Na ten moment mam AMD x2 5200, 3 giga ramu, Radeon HD3850, psu Pentagram 550W. Myślę przeznaczyć ok. 500zł.

Są dwie koncepcje:

1- płyta obsługuje część procesorów z podstawką AM3 więc może jakiegoś AthlonaII x4 lub PhenomaII kupić za ok. 400zł.

Sprzedać obecny procesor oraz grafikę, dołożyć 100zł i kupić jakąś używaną kartę pokroju 4870 ?

2- Sprzedaje płytę, procek, pamięć, grafikę za ok. 300-350zł. Dokładam 500zł więc mam już powiedzmy 850zł i teraz pytanie do was.

Co za doradzicie kupić za taką kwotę ?

A tak przy okazji zapytam.

Co lepsze, 2 giga szybszych pamięci w dualu czy 3 giga wolniejszych w single ?

Pozdrawiam i czekam na sugestie.

Jaka jest płyta główna ? Podaj dokładny model.

Zależy jaki system, jak xp to te 2GB to jest absolutne minimum, wybrałbym pierwszą opcję + nowy radek HD 4850 i było by ok.

XP starcza 512MB RAM do normalnego uzytkowania to o jakim “minimum” ty w ogóle gadasz?

na twoim miejscu sprzedał bym proc i grafe i kupiłbym w to miejsce

AMD X4 640 i HD 48500 DDR5 - łacznie wyjdzie około 650 zł

Też bardziej przychylam się do opcji pierwszej.

Wiec chyba będę się jej trzymał.

A ktoś odpowie na drugie pytanie ?

Podpowiem że system to Win7 (przy tej ilości pamięci to 32bity).

odnośnie drugiego pytania - część odpowiedzi (skoro to system 32 bit) jest tu.

ram nie jest aż tak kosztowna inwestycja (przynajmniej teraz) żeby przycinać na nim nie wiadomo ile.

jeśli jednak jest dylemat pomiędzy 3 gb a 2 gb to osobiście wziąłbym 3 gb. dual channel 2x1 gb nie da ci na tyle wielkiego przyrostu szybkości działania aplikacji by konkurować z większą ilością pamięci operacyjnej.

Jasne, mam laptopa w którym jest 512 i muli nieźle, na stacjonarnym zjada 1GB w idle z wyczyszczonym autostartem.

1GB na XP to za mało, muli niemiłosiernie, jakbyś się nie starał - chyba, że masz jedynie zainstalowaną przeglądarkę i komunikator.

Sprzedaj wszystko i złóż nowy .

Tak jak nie potrafi się wyłączyć zbędnych rzeczy typu animacje. Ja mam 1GB i na zintegrowanej karcie graficznej ze sterownikami która pobiera 64mb jest dobrze czyli jakieś ~960mb na sam windows itp.

Mistrzu tak się składa że przy małej ilości pamięci wiem, że trzeba wszystko wyłączyć żeby nie zamulał, mimo wszystko i tak muli, to nie czasy w okolicach 2004 roku że jak miałeś 512MB, to byłeś kozak na osiedlu.