Upgrade edycji Visual Studio 2010

Cześć,

czy istnieje jakiś prosty sposób na upgrade pomiędzy edycjami Visual Studio 2010? Obecnie mam zainstalowaną edycję Professional w systemie Windows 7; chciałbym ją wymienić na Ultimate. Reinstalacja jest dość czaso- i klikochłonna, wolałbym sobie oszczędzić problemów.

Dziękuję z góry za pomoc.

Cudów nie ma - brakujące komponenty trzeba doinstalować. Myślę, że poświęcenie 30 minut na upgrade instalacji to nie jest aż taka tragedia.

Nie o to chodzi – pytałem czy można zrobić upgrade bez przeinstalowywania całości. Reinstalka to nie jest 30 minut…

Wiem o co Ci chodzi. Chcesz cudu, który doda Ci do zainstalowanej najuboższej wersji funkcjonalności z wersji najlepszej. :slight_smile: Byłoby to możliwe, gdyby instalator zawsze kopiował wszystkie pliki na dysk, a dostępne funkcjonalności zależały wyłączenie od wpisanego klucza. A z tego co wiem, to w Visual Studio tak nie działa.

Jeśli masz zamiar wywalić każdą aplikację z “Microsoft” w nazwie, a potem zainstalować od nowa, to faktycznie zejdzie Ci z tym cały dzień. :slight_smile: Ale zainstalowanie samego Visual Studio, bez wszystkich frameworków i różnych kompatybilnościowych dodatków nie jest aż tak czasochłonne. Obstawiam, że nie trzeba nawet odinstalowywać aktualnego VS, jedynie po włożeniu płyty z wersją Ultimate wybrać opcję “Upgrade”, “Add features” albo coś w tym stylu.

Mam pliki ISO z obydwiema wersjami, nie wpisuje się do nich klucza :stuck_out_tongue: Ale sprawdzę to.

Dodane 09.06.2011 (Cz) 16:12

Nie do końca jest to możliwe… Instalator pozwolił zrobić upgrade, ale wersji Professional się nie pozbył :confused: