Upgrade grafiki

Witam wszystkich serdecznie, otóż mam pewien problem, który próbuje rozwiązać.

A więc do rzeczy, chcę się dowiedzieć czy w moim laptopie jest możliwość wymiany karty graficznej na lepszą za pomoc z góry bardzo dziękuje. :slight_smile:

Specyfikacja sprzętu: MSI GP70 2QE Leopard

Procek: Intel Core i7-4720HQ 2,6GHz (8CPUs) Funkcja Turbo do 3.6GHz 6MB

Karta grafiki zintegrowana: Intel HD Graphics 4600

Karta grafiki dedykowana: NVIDIA GeForce GT 940m DDR3, 2GB (na złączu MXM)

Ram: Kingostone 8GB DDR3 SDRAM

Płyta główna: MSI MegaBook GP70 (MS-175A), typ biosu: AMI

 

Oczywiście mam zamiar wymienić kartę dedykowaną aby nikt mnie nie pouczał, że integry się nie wymieni, bo to akurat wiem :)

 

I drugie pytanie: Na jaką bym mógł wymienić bo myślałem nad NVIDIA GeForce GTX 770m 3GB, GDDR5 (na złączu MXM)

 

GeForce GTX 770m 3GB, GDDR5 - to Kepler 75 W. Może jednak GTX 950/960/965 M (GDDR5) - Maxwell .

http://www.notebookcheck.pl/NVIDIA-GeForce-GTX-770M.89214.0.html

bo ja w tym zielony jestem jak mam Maxwell’a to nie mogę włożyć keplera i na odwrót ??

I drugie jesli zakupie GTX 965m lub GTX 965m SLI to będę mógł bez problemu wymienić ??

Bo słyszałem że jak ma sie zlutowane karty graficzne do plyty to nie ale jesli sa wlasnie na zlaczu mxm to tak. A nie wiem jakie jest, wypisalem zlacze mxm na specyfikacji ale nie wiem czy na pewno takowe jest, gdyż wyczytałem, że moja karta graficzna takie zlacze posiada (wiec idac tokiem myslenia MB tak samo ma) ALe czy na pewno?? Może mi ktoś powiedzieć ??

 

Nie możesz zobaczyć ? Ogranicza Cię zasilanie .

Nie mogę, bo jeszcze mam gwarancje. A zasilanie w jakim sensie mnie ogranicza?

 

NVIDIA GEFORCE GT 940M 2GB  DDR3 to karta słaba jej zapotrzebowanie na moc jest “małe” . Maxwell jest bardziej energooszczędny niż Kepler . Jak masz gwarancję i nie chcesz jej stracić to tylko serwis .