Upgrade gtx 770

Witam.

Mam zamiar wymienić mojego msi gtx 770 na coś wydajniejszego. GPU mam od grudnia 2013, więc gwarancja to jeszcze 1,5 roku. Powiedzmy, że sprzedałbym tego gtx’a za te 800-900 zł, wtedy mógłbym przeznaczyć na nową kartę jakieś ~1600 zł.

 

Tutaj pojawia się pierwsze pytanie do was - na co? Chodzi o to żeby dobrze mi się grało w najnowsze tytuły. Zależy mi na wydajności/możliwości podkręcania (choć w sumie gtx 770 nie podkręcałem jeszcze bo nawet w GTA V grało mi się przyjemnie na vhigh, pewnie na wieśka raczej będę musiał  tongue.png

Specyfikacja kompa - http://www.morele.net/inventory/info/MFUj3K/ Rozdziałka na której gram to Full HD, ale jeśli to ma znaczenie to mam drugi monitor 2048x1152 - zazwyczaj wyświetla on przeglądarkę bądź inne duperele, gdy na fhd gram.

Myślę nad gtx 970 i to mocno. Chyba nie będzie lepszej karty za tą cenę.

 

Ogólnie mi się nie śpieszy i tutaj pojawia się drugie pytanie - kiedy najlepiej będzie zrobić tą wymianę? Nie lepiej poczekać na nowe Radki? Są plotki, że ma być premiera w wakacje. Jak myślicie, czekać i jak tak to o ile zejdą ceny 970? Ten tekst ( http://www.purepc.pl/karty_graficzne/amd_wraca_do_walki_nowe_procesory_fx_apu_i_radeony_w_drodze) zapowiada, że radki coś tam mają mieć w sobie, ale będzie pewnie jak zawsze ;x

 

Czekam na pomoc i z góry dzięki.

 

a jesteś pewny że na 770 nie uruchomisz gier ?

 

obawiam się że jeszcze z 3 lata naprzód dasz radę pograć we wszystko 

 

 

ja przykładowo na ATI4650 na AGPx8 grałem w Most Wanted 2012 i tylko ostatniego bosa miałem problem przy 25-30 FPS

na E6300 i 2 gb ddr2

Uruchomić, uruchomię ale to chodzi o obraz i klatki :stuck_out_tongue:

Za 3 lata używana i bez gwarancji gtx 770 będzie warta jakieś 300 zł? Wtedy musiałbym dopłacić 1200 zł, żeby wyrwać coś z średniej pólki. A tak kupie sobie gtx 970, który mi wystarczy na następne 1-2 lata i znów go sprzedam z gwarancją i zyskam ileś tam % wydajności w stosunku do poprzedniej karty.

Przynajmniej ja mam takie rozumienie tego co robię. Chyba się opłaca wymieniać tak karty co 1-2 lata? Może ktoś się wypowie.

Nie opłaca się wymieniać kart co 1-2 lata. Zwłaszcza tych o wysokiej wydajności, a GTX 770 taką kartą jest. Taki sprzęt się kupuje aby go wykorzystać jak najdłużej. Wymienianie kart co 1-2 lata opłaca się w wypadku kart np. GTX 650 na GTX 950 bo zysk wydajności jest widoczny gołym okiem (różnica 10-15 FPS). W przypadku wydajnościowych kart graficznych masz zysk ok 2-3 FPS we współczesnych grach.

 

Dziwi mnie również twoje podejście że chcesz kupić GTX 970 i grać na Ultra w gry, a ta karta posiada problemy z utrzymywaniem tekstur na całym swoim 4GB. Tu wyjaśnienie: http://www.dobreprogramy.pl/Architektura-Maxwell-jednak-nie-tak-dobra-GTX-970-ma-problemy-z-pamiecia,News,60607.html

dla maniaków to tylko GTX980 albo coś z ATI 

Pokaż mi te 2-3 FPS różnicy między 770 a 970?

 

Przejść z GTX 770 jak najbardziej się opłaca - zysk na wydajności ok. 30 % lub więcej. 

 

Co do problemów z pamięcią, to nie są one takie straszne jak niektórzy je malują. 99 % użytkowników nawet tego nie zauważyło.

Dla maniaków to jest GTX Titan.

2-3 fpsy mówisz? XDDD 

http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GTX_970_Gaming/27.html

Chyba zrobię to tak, że poczekam na vulcana, w10, nowe radki i 980Ti wtedy zobaczę jak się wszystko rozwinie - mam nadzieję, że na moją korzyść, a potem znów założę temat na temat upgrade’u, bo na dziś podkręcony gtx 770 powinien mi starczyć na granie w b.wysokich ustawieniach w wieśka, to w inne gry też nie powinno być problemu. 

Witam po krótkiej przerwie. Jeszcze raz przeanalizowałem sobie to co chciałem zrobić i doszedłem do wniosku że warto poczekać na rozwój sytuacji tj. wyjście nowych radków/980ti. Raczej nie zmienią one ceny 970’tki, wtedy pozostanie mi czekanie na w10 i vulcana (z tym nie wiadomo za bardzo kiedy wyjdzie). Jak nic się nie zmieni na rynku to pozbieram kasę i będę czekał na pascala od nvidii :slight_smile:

 

Teraz pytanie z innej beczki - według was lepiej jest wymieniać kartę co 1-2 lata, czy 3-5 lat?

Głupie pytanie. Skąd mamy wiedzieć jak będzie się rozwijał rynek w ciągu 5 lat?

Ale mi chodzi o to która opcja jest bardziej ekonomiczniejsza.

Powiedzmy, że wymieniając GPU co 1-2 lata dostajemy za starą połowę ceny, tudzież więcej - to jest dużo (mój msi ma 1,5 roku, kupiłem go za 1200 zł, a teraz jest warty 700-900). Wtedy dopłacamy trochę i dostajemy kartę o ~30% wydajniejszą. A wymieniając co 3-5 lat dostajemy o wiele mniej, jeśli będziemy chcieli sprzedawać starą kartę i musimy dopłacić o wiele więcej za kartę podobnych pokrojów, co w wymianie co 1-2 lata.

Dobrze myślę?

To chyba normalne, że starszy sprzęt kosztuje mniej od nowszego. Zobacz ile jest dziś wart topowy 5 lat temu GTX 480.