Upgrade- Karta graficzna do 450zł

Witam, posiadam:
Proc: Intel Core 2 Quad - Q9550
Mobo: P5G41T-M LX
RAM: 4GB(2x2GB) - Będzie 4+2=6GB
Dysk: HDD 7200rpm
Zasilacz: Jest Modecom Feel 350W - Będzie COOLERMASTER Silent Pro M500 500W
Grafika: NVIDIA GT 220 będzie???
Chce jakoś ulepszyć ten zestaw :stuck_out_tongue:

I poszukuje grafiki której procek i reszta nie będzie nie będzie za bardzo ograniczać, budżet 450zł(grafiki NOWE lub z min.6 miesięczną gwarancją(sklepy))
Chce grać na średnich detalach w jakiegoś Wieśka 3, Far Cry:Primal,Watch Dogs.
Polecicie coś?

w tej cenie Rx 460 ale dopłać 50zł do GTX 1050 jest 10-15% wydajniejszy
zasilacz do wymiany a Quad do podkręcenia na 3,5 ghz

Wolałbym nie kombinować z OC, komputer znajomego.
Na tym nie da rady?

da rade ale może ograniczać nawet rx 460
tak czy siak warto podkręcić tego quada a znajomemu też wyjdzie to na dobre bo będzie miał wydajniejszy sprzet

[quote=“Mygomoku, post:1, topic:521362”]
Witam, posiadam:Proc: Intel Core 2 Quad - Q9550Mobo:

Chce grać na średnich detalach w jakiegoś Wieśka 3, Far Cry:Primal,Watch Dogs.Polecicie coś?
[/quote]Hej,

grafika po najniższej linii portfelowego oporu to 1050 Zotac mini 2GB. Na pewno znacznie lepiej byłoby już na Ti 4GB się rzucić.Mając tego GPU możesz sprawdzić, jak będą działały gry. Jeżeli dalej niezadowalająco (wszystko na to wskazuje), czeka Cię wymiana platformy (CPU, mobo, RAM - najtaniej: G4560, H110m (plus aktualizacja BIOS), 2x4GB DDR4 2400 CL14).

W/g mnie max GTX750 Ti 2GB używana z najdłuższą gwarancją i to nie wiem, czy nie za dużo?

[quote=“JNJN, post:6, topic:521362”]
W/g mnie max GTX750 Ti 2GB używana z najdłuższą gwarancją i to nie wiem, czy nie za dużo?
[/quote]Jak wspomniałem, spodziewam się, że wymiana samej grafiki nie wystarczy, a pakowanie się w nowe tytuły AAA z 750Ti na pokładzie, to złe oszacowanie sił na zamiary.

Czy ja wiem, nie oczekuje Full HD w tych grach. A widziałem filmiki takie jak


że spokojnie na tym procku się da :slight_smile:

Budżet mnie ogranicza więc na wymianę reszty no na 100% nie teraz.

Prawdopodobnie zdecyduje się na to:

[quote=“Mygomoku, post:8, topic:521362”]
Czy ja wiem, nie oczekuje Full HD w tych grach. A widziałem filmiki takie jak Far Cry Primal Test GTX 550 ti + Core 2 Quad Q9550że spokojnie na tym procku się da :slight_smile:

Prawdopodobnie zdecyduje się na to:
Sapphire Radeon RX 460 2GB GDDR5 (128 Bit) HDMI, DVI-D, DP, BOX (11257-10-20G)
[/quote]Zaklinanie rzeczywistości jedną grą. Moim zdaniem takie filmiki są szkodliwe, gdyż laikom obiecują gruszki na wierzbie (płynność na starym, tanim sprzęcie we wszystkie tytuły AAA, sobie wyobrażają).

Ze starszymi albo zwyczajnie słabszymi procesorami paruje się nVidię, ze względu na niższy narzut sterownika. Zwyczajnie karty zielonych o teoretycznie podobnej wydajności do czerwonych działają lepiej.
Druga sprawa, 460 jest wolniejsza od 1050. Optymalnym wyborem i na miarę budżetu przyszłościowym byłaby 1050 Ti 4GB z uwagi na VRAM tudzież jeszcze wystarczającą wydajność (poziom ~GTX 960).

[quote=“nietopyrz, post:9, topic:521362”]
Zwyczajnie karty zielonych o teoretycznie podobnej wydajności do czerwonych działają lepiej.
[/quote] za przeproszeniem gówno prawda

[quote=“nietopyrz, post:9, topic:521362”]
Optymalnym wyborem i na miarę budżetu przyszłościowym byłaby 1050 Ti 4GB z uwagi na VRAM tudzież jeszcze wystarczającą wydajność (poziom ~GTX 960).
[/quote] najlepsze wyjście ale mocno ponad budżet

najlepsza opcją będzie palit 1050 za 500zł lub zotac 1050 z 5 lat gwarancji po rejestracji na stronie www niestety obie 2 gb

[quote=“tobexor, post:10, topic:521362”]
za przeproszeniem gówno prawda

najlepsze wyjście ale mocno ponad budżet

najlepsza opcją będzie palit 1050 za 500zł lub zotac 1050 z 5 lat gwarancji po rejestracji na stronie www niestety obie 2 gb
[/quote]Skoro tak obelżywie i kategorycznie zadajesz mi kłam, rozumiem, że masz konkretne argumenty na poparcie swojego twierdzenia?

Autor przedstawione ma oba wyjścia. Ostrzegłem. Zrobi co będzie uważał za słuszne.

A ja Wam dalej mówię, że taka karta do tego CPU i jeszcze nie kręconego będzie cały czas na ,wakacjach, czyli bezsens mieć, aby mieć. To samo z RX 460 ?

No ale wybór należy do kupującego.

[quote=“JNJN, post:12, topic:521362”]
A ja Wam dalej mówię, że taka karta do tego CPU i jeszcze nie kręconego będzie cały czas na ,wakacjach, czyli bezsens mieć, aby mieć. To samo z RX 460 ?

No ale wybór należy do kupującego.
[/quote]Raczej się skończy na pełnej modernizacji. Kupowanie wpierw 750 a później 1050 może się zakończyć stratą gotówki. A i jeszcze kwestia narzutu sterownika się kłania :slight_smile:

Niech robi jak uważa - jego kasa.

Dziękuję, wszystkim za zaangażowanie. Zakupiłem RX 460.
FarCry:Primal,Wiedźmin na średnich detalach bez kręcenia.