Upgrade kernela na VPS w OVH

Czy przerabiał ktoś aktualizację kernela na VPS 2016 SSD 1 z OVH? Mam serwer z Debianem Wheezy, podbiłem do Jessie bez problemów ale po migracji do Stretcha MariaDB już nie wstała. Znalazłem wątek z identycznym błędem w którym problemem był stary kernel (3.2 -cośtam). Widzę, że OVH ma instrukcję jak zaktualizować kernel i posiada od pobrania skompilowane pod nich wersje 4.8 i wyżej, ale nie ma u mnie w systemie narzędzia grub-update (czy update-grub, nie mogę w tej chwili tego znaleźć) i do gruba w ogóle nie mam dostępu.

Czy w grę wchodzi tylko reinstalacja (mogę reinstalować do stretcha) czy da się to zrobić bez zaorania całego VPSa?

Co masz w logach? MariaDB nie ma związku z kernelem.

Miałem dokładnie to: https://serverfault.com/questions/831503/why-wont-mariadb-start-after-upgrade-no-new-privileges
W sumie mogę zrobić snapshota teraz i puścić kolejny upgrade, to wrzucę dokładną treść. Będzie to w jakiś sposób dla Ciebie pomocne?

Faktycznie, ten błąd jest powiązany z kernelem. Od wersji 3.5 wprowadzono nowy mechanizm bezpieczeństwa.

@roobal co nie znaczy że stary nie działa…

Teraz nie mam tego jak sprawdzić, wszedzie mam 4.20.x :slight_smile: 3.x już od kilku lat nie używam, zaraz 5.0 wychodzi :slight_smile: