Upgrade Kompa

Witam… Posiadam komputer złożony za około 3 tysiące Karta GTX 1060 6GB Intel Core i5-8400
Ram 8GB dysk na system SSD i HDD na Gry i inne i moje pytanie nasuwa się czy jeśli chcę grać sobie w takie gry jak Cyberpunk lub Red Dead 2 to muszę wymienić Procesor na I7 i Kartę na RTX 2080… ale dopowiem że nie stać mnie na taką kartę bo pieniądze odkładałem na konsolę żeby grać w gry których ta Karta nie uciągnie i procesor więc mógłby mi ktoś poradzić… bo jeśli ten sprzęt nie uciągnie tych gier i żadnej innej to… okaże się że mam grata a nie dobry komputer za 3k który nie nada się do żadnych Nowszych Gier tylko na śmietnik :slight_smile: będę wdzięczny za rady. Czy Czekać na Karty Graficzne z Serii 30 i kupić ale nie stać mnie… więc jestem w kropce wydać kasę na. Upgrade komputera jeśli mi nie uciągnie Cyberpunka na dotychczasowej karcie czy może kupić Konsolę i grać na niej w gry które mój sprzęt… nie uciągnie jakaś miła Osoba Może… mnie oświecić. co zrobić :slight_smile: mam

Wziąłbys AMD, to by był jeden problem mniej z prockiem, a jak amsz grata to oddaj za stówkę, w sumie nawet dwie Ci za ten złom dam. :wink:

Uciagnie, tylko musisz być świadomy, że musisz trochę zejsc z ustawieniami. Ultra 4K i 120 FPS, to niestety bez spzredaży nerek na nowy sprzet nie będzie. 60FPS powinieneś natomiast na mid/low mieć. Największym problemem może być ram, warto by przynajmniej ze 4 GB używane jeszcze dobrać, jak na 8 Ci nie starczy. :wink:

No to mam Problem Marcin2000 Albo kupić Cyberpunka i on mi nie pójdzie z kartą Graficzną tak słabą i procesorem bo nawet tej gry nie uruchomię będzie zacinać wieszac się będzie i będzie 15FPS :smiley: albo Kupić Konsolę na której ta gra pójdzie bez żadnego Problemu

Skoro i tak nie masz kasy, to po co te dywagacje?

Gom1 mam 2 tysiące uzbierane i nie wiem wymieniać kartę jeśli nie uciągnie mi Gier takich co mają wysokie wymagania czy może grać na tym kompie w gry na konsoli bez obaw że nie uruchomię ich bo ktoś mi Radził wymienić 1060 na RTX 3060 a to drogie w ciul jest :wink:

Ceny 3060 jeszcze nie znamy, podobnie jak wymagań Cyberpunka. Albo kupujesz konsolę teraz albo czekasz na premierę gry od CDPR. Pooglądasz recenzje na YT i sam podejmiesz decyzję co zrobić. Na razie jest wróżenie z fusów.

3060 drogie? 2k powinno wystarczyć. Tylko co z tego, jeśli Twój procek zadusi się pod tą kartą.

No właśnie Dla tego albo wymieniać Procesor na droższy taka i7 i karta Typu 2080 bo inaczej marnie to widzę… z obecnymi moimi podzespołami albo Konsola Tylko jak kupię lepszą kartę to nie starczy na wymianę procesora na taki który da radę z kartą i znów Wracamy do punktu wyjścia :slight_smile: bo na drogie karty i procesory cóż musiałbym wygrać w lotto żeby kupić drugi komputer za jakieś miliony :frowning: który by mi pozwolił bez strachu uruchomienie chociażby takiego Red Dead 2 :slight_smile:

… uważasz CDProjekt za bandę głupków? Gwarantuję Ci, że tam nie pracują debile i “wymagania minimalne” na poziomie GT 1080 by grę zabiły, a raczej podaż jej na rynku, nie rób tu szkolnego teatrzyku. Gra pójdzie, ale bez fajerwerków i tyle. Zereszta zobacz na czym “oficjalnie” szedł wiedźmin, a na czym ludzie grali (quady i 750TI):slight_smile:

marcin20000 No ale Wiesz Taka GTX 1060 6GB Zbyt wiele nie może zaoferować i ten Procesor bo co mi da taka i5-8400 uważam że CD projekt to dobra Firma Grałem w wieśka 3 na Uber ustawiałem wszystko na maksimum w 1980x1080 Rozdzielczości monitora Ale Marcin wiesz z tą kartą i tym prockiem To odpalenie próba zagrania w Red Dead 2 Spaliłoby mi Komputer Chyba to by oznaczało że nie mam żadnej Bestii tylko słabiaka :smiley: Wiesz :slight_smile:

Pierwsze co to proponuję wymienić dysk HDD na SSD. Inaczej uruchomienie jakiejkolwiek gry zajmującej około 50GB będzie wymagało cierpliwości buddyjskich mnichów.
Patriot 512GB 2,5" SATA SSD P210

Ale wiesz Gry Trzymam na HDD a System na SSD który ma mniej mi bardziej chodzi o to żebym mógł uruchomić każdą Grę która wyjdzie czy raczej nie ma na to szans z takimi podzespołami bo nie sądzę że to co mam pozwoli mi sobie pograć :frowning: w gry które wyjdą Boję się tego bardzo :frowning:

Co z tego że system masz na ssd jak gry masz na hdd, który muli. Proponuję zejść z detalami. Jeśli to nie pomoże proponuję zmianę karty graficznej. Podaj budżet jaki chcesz przeznaczyć na upgrade karty, oraz zmień dysk samemu na ten co poleciłem i będzie po sprawie.

Michał takie Gry jak Ten Hitman z 2016 roku np Mam na Ultra śmiga bez problemu :wink: tylko gorzej może być z cyberpunkiem :wink: Michał Wiesz mam 2 tysiące odłożone na zakup konsoli ale skoro lepszym wyjściem będzie inna karta tylko że ona będzie zabijana przez procesor i5-8400 :wink: więc kupię kartę a procesor będzie też do wymiany ale kasy już nie będę miał na procesor :wink: żeby udźwignął kartę

Procesor i5-8 generacji masz dosyć dobry wyrobi, ale dysk hdd z rd 2 który zajmuje ponad 100GB na pewno nie. Kwestia wymiany dysku na ssd, oraz wystawienia talerza na Olx i grafiki. Podaj budżet jaki chcesz przeznaczyć na kartę graficzną. Podlinkuje kartę i będzie po sprawie.

Michał30 najlepiej żeby wystarczyło mi na tą kartę Lepszą i jeśli to możliwe dokupić sobie też PS5 jak wyjdzie no chyba że mam polegać tylko na graniu na PC :slight_smile: a będzie różnica jakaś gry na komputerze a konsoli więc jak myślisz
Może za 1899 Jakaś MSI GEOFORCE RTX 2060 SUPER GAMING 8 GB

Za 2000 ma być RTX 3070. Poczekamy zobaczymy, a teraz dokup 8GB RAM bo na razie to jest jedyna blokada do tych gier.

Kwestia co kto lubi. Na konsoli grasz na padzie a na PC Masz klawiaturę. Pod samochodówki można sprawić sobie kierownicę, lub taniej ustawić w opcjach gry sterowanie pojazdem na klawisze strzałkowe, zamiast męczyć się WSAD-em. Zakup karty poniżej i wymiana dysku załatwi sprawę. Msi Gaming to bardzo dobry karta, ale jest droższa niż 1,9k. Szczerze wątpię, aby cena rtx-a 3070 wynosiła 2k. Pewnie będzie to minimum z 2,3k za najtańsze modele z wliczonym w cenę podatkiem od nowości. Czekanie na nowe karty też będzie dosyć długie. Kwestia też jaką Masz obudowę i jaki zasilacz. Ma to znacznie jeśli chodzi o temperatury, oraz kulturę pracy komputera. Karta nie będzie dławiona przez procesor, tylko z nowszym procesorem ogarnie więcej klatek fps i spadki w niektórych grach też będą mniejsze, natomiast po zmianie dysku i karty szybkość instalacji i uruchamiania gry, oraz płynność rozgrywki w najbardziej wymagające będzie wystarczającą. Kwestia też rozdzielczości w jakiej Masz zamiar grać. Podsumowując jeśli nie chce Ci się czekać na nowe karty i wolisz ulepszyć kompa zamiast konsoli, to do rozdzielczości fhd i5+2060s na obecną chwilę będzie dobrym rozwiązaniem.
KFA2 GeForce RTX 2060 SUPER Elite 1-Click OC 8GB GDDR6
MSI Geforce RTX 2060 SUPER GAMING X 8GB GDDR6

Rozdzielczość 1980x1080 o ile dobrze napisałem Obudowę mam SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black (SPC178)
Zasilacz Silentium PC Vero L2 Bronze 600W ja głównie gram w Rozdzielczości Full HD nie potrzebuję 4K mi wystarczy to co mam czyli zwykłe 1980x nie zależy mi na jakiejś tam Grafice Która urywa mi wystarczy Skromne FullHD+Dobrze śmigające Gry :slight_smile: wszystko się okaże jak Podadzą Wymagania Cyberpunka… będę wiedział czy mi pójdzie czy nie

Mam chłodzenie zamontowanie w taki sposób że zakrywa mi dwa ostatnie sloty na Ram Mogłem tam wepchnąć tylko dwie kości dwa drugie sloty mam zablokowane :slight_smile: Przez Spartana 3 LT który po prostu blokuje dojście :slight_smile: zamontowany wiatraczkami nie da się :slight_smile:

A może po prostu Kupię PS5+Plus Do tego wezmę Kartę Graficzną RTX 2060/2080 8 GB jeśli stanieją te Karty i Ile mnie to wszystko wyniesie ile będę musiał kasy uzbierać :slight_smile: bo jeśli taka możliwość będzie najlepsza to tak zrobię Tylko Pytanie czy Procesor i5-8400 nie będzie Wąskim gardłem nie będzie się grzał miał bardzo wysokich temperatur po prostu czy Procesor da radę i będzie Kompatybilny z taką bestią :slight_smile: i Mój zasilacz od Silentium PC VERO L2 600W Poradzi sobie z tym obciążeniem… :slight_smile: spróbuję kupić Dwie rzeczy na raz :slight_smile: co o tym myślicie Ludzie :slight_smile:
Obudowa-SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black