Upgrade komputera - 2 pytania

Od jakiegoś czasu noszę się z myślą o upgradzie mojego komputera. Był on kupiony w wyjątkowo złym momencie - tuż przed premierą intel core2 duo. Do rzeczy - mój konfig to pentium 4 ht 3ghz, geforce 6800gs oraz płyta asus P5LD2. Jako że w hardwarze jestem laikiem mam kilka pytań:

  1. Czy na mojej płycie głównej (http://www.acris.pl/produkt.jsp?pid=12374) mogłbym zainstalować kartę radeon 4850 (http://www.acris.pl/produkt.jsp?pid=62135) oraz procesor core 2 duo e7200 (http://www.cfego.pl/procesor-core-e7200 … 20062.html). Czy płyta nie spowalniałaby nowych podzespołów?

  2. Jaka byłaby różnica (mniej więcej) w poborze prądu miedzy tandemem pentium 4 + geforce 6800gs a core 2 duo e7200 + radek 4850? czy wystarczy do nowego zestawu zasilacz który posiadam (400W)?

Z góry przepraszam za te noobowskie pytania :wink: ale niestety jest to mój pierwszy upgrade komputera (wcześniej po prostu czekałem dłużej kupowałem cały nowy zestaw składany przez znajomego informatyka). Mam nadzieję że ktoś znajdzie chwilę czasu by mi odpisać :wink: pozdrawiam

Gniazdo procesora:

Socket 775

Obsługiwane typy procesorów:

-Pentium D

-Pentium 4

-Celeron

W sumie socket to 775, ale c2d nie ma na liście obsługiwanych procków, więc nie wiem. Chyba lepiej by było sprzedać to i kupić jakiego Foxconna. Poczekaj na odp innych…

  1. Tak/tak

  2. Zależy jaki zasilacz, nawet jeżeli masz 400 wat a zasilacz no-name to zasilacz nie wytrzyma

Karta wejdzie do mobo, co do procka to patrz:

http://pl.asus.com/products.aspx?l1=3&l … odelmenu=1

Jakiej marki masz zasilacz?

Sprawdź na płycie jaką masz rewizje płyty, musi być wydrukowane w którymś miejscu(w którymś rogu).

Zasilacz Chieftec, na opakowaniu płyty napis “Dual-Core CPU Ready”. Jak bardzo taka płyta będzie spowalniać podzespoły?

Zasilacz w porządku w takim razie. A płyta główna wg tego co napisano o niej w linku który poprzednio podałeś nie obsługuje procesorów core2duo, a więc nadaje się do wymiany jeśli chcesz miec zdecydowanie wydajniejszy procesor w przyzwoitej cenie.

To jego płyta główna

http://www.acris.pl/produkt.jsp?pid=12374

Stronę podałem pierwszą lepszą z google. Na tej stronie nie jest napisane o obsłudze dualcorów a na opakowaniu mam…

A ja się doczytałem, że płyta główna obsługuje procki dwu rdzeniowe :stuck_out_tongue:

dual core to procesor dwurdzeniowy i może to być Pentium D i Intel E 2160 procesory obydwa 2rdzeniowe ale to nie znaczy że obsłuży wszystkie procesory 2 rdzeniowe. Popatrz na płycie tak jak radzi Wigrus, powinno być oznaczenie która rewizja modelu płyty.

płyta główna ma złącze PCI-E więc Radeon 4850 wejdzie ale jeżeli okaże się że płyta nie obsługuje procesorów intel core2 duo to absolutnie nie kupuj 4850, bo ta karta będzie marnowała się z tym obecnym procesorem.

Zasilacz jeżeli Chieftec faktycznie to powinien wystarczyć ja bym jednak zmienił na Corsair 450W albo OZC 500W w apollo.pl masz go za 160 zł i jest to zasilacz o niebo lepszy od tego Chieftec-a czyli większa moc i sprawność energetyczna.

PS czesiek tego typu posty jak te powyżej nie dość, że głupie to mające zerową wartość merytoryczną możesz sobie spokojnie darować.

Oczywiście jeżeli nie obsłuży core 2 duo to po prostu wymienię płytę jednak wolę się upewnić co do tego czy obsłuży. Zobaczę nr rewizji. A jeżeli okaże się kompatybilna z C2D to jak bardzo będzie ograniczać nowe podzespoły?

R.2.0 i wyżej obsługuje c2d dopiero, no i jeśli obsługuje to nie bedzie ograniczac nowych podzespołów, jedynie nie będziesz mógł bic rekordów w oc na niej.

To super :wink: jak wrócę do domu to sprawdze rewizję. Dziękuję wszystkim za rady i pozdrawiam ;))