Upgrade komputera-co i jak?

Witam.

Chciałbym zrobić upgrade mojego komputera lecz nie wiem co kupić ??

Kwota : 250 PLN - 280 PLN

Myślałem nad procesorem ale może wymyślicie coś innego.

Konfiguracja:

Płyta główna GIGABYTE GA-G31M-S2L G31 mATX

Typ procesora DualCore Intel Pentium D 925, 3000 MHz (12 x 250)

DIMM1: Hynix HYMP512U64CP8-Y5 1 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)

DIMM2: Kingston 9905399-003.A00LF 1 GB DDR2-533 DDR2 SDRAM (5-4-4-12 @ 266 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)

Karta wideo NVIDIA GeForce 9600 GT (512 MB)

Monitor LG L1919S [19" LCD] (161241746)

Karta dźwiękowa Realtek ALC862 @ ATI SB450 - High Definition Audio Controller

Dysk fizyczny ST3250824AS (250 GB, 7200 RPM, SATA-II)

Drukarka HP LaserJet 1018

Głośniki Tracer 2.1

Mysz optyczna Tracer

Klawiatura multimedialna Logitech

Joystick 3dfreeway Logitech

Kierownica Logitech G25

Pad Saitek (nie pamiętam modelu)

Obudowa mATX

Zasilacz Amacrox Warrior PNF-450

Słuchawki z mikrofonem ednet.

Podkładka pod mysz ednet.

Router Wi-Fi D-Link DI-524

Lampka biurkowa :stuck_out_tongue:

Biurko na kompa :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Fotel do biurka :stuck_out_tongue:

Czekam na wasze propozycję, ale jeżeli będą np. 4x posty z rzędu ‘‘Bierz E5200’’ to niech następni piszą coś innego :stuck_out_tongue:

Chce mieć czysty pogląd na sytuacje :slight_smile:

Pozdrawiam,

Pharah

a jaki zasilacz bo nie widze? procesor e2180

Zasilacz Amacrox Warrior PNF-450

Zgaduję że zasilacz nie należy do dobrych ? a jak nie to niewiele mu zapasu mocy zostanie(chyba).

Ja tam Ci nie polecę bo na hardware mam małą wiedzę :stuck_out_tongue:

router sobie kiepski kupiłeś bo d-link, ale na to kasy nie pakuj jak masz bo szkoda :]

Jak działa to niech się przyda i niech chodzi do póki się nie upali xD

Kup procesor Dual Core E5200. :wink:

a) zmiana procesora (na np. e5200)

b) zmiana obudowy i np. karty dźwiękowej, pewnie by jeszcze starczyło na wymianę pamięci na lepsze (zakładając sprzedaż obecnych)

c) dokupienie dysku

d) składanie kasy :stuck_out_tongue:

Procesor całkiem niezły, nie ma większej potrzeby wymieniać. Core2Duo oparte są na starszym Pentium3, nie są szybsze (dużo wolniejsze zegary mimo nieco większej wydajności dla danej częstotliwości), ale bardziej energooszczędne (np. max. 60W zamiast 90-130W). Natomiast nowe DualCore to po prostu następca Celerona, nie umywa się do dwurdzeniowego Pentium 4/D.

Zasilacz jak działa, można zostawić.

Pamięci różnią się parametrami, ale jak działa (nie ma błędów typu “pamięć nie może być read”) to można zostawić.

Można dokupić drugi dysk twardy.

Można zmienić myszkę czy glośniki na Logitecha. Albo głośniki na Creative.

Nie ma w spisie kamerki- więc może ją?

Miałem jedną Logitecha, sprzętowo niezła, ale sterowniki do bani (o 30s. wydłużyły start Windowsa XP) i dostałem traumy :2gunfire:

Z Creative nie miałem do czynienia, nie będę się wypowiadać, natomiast nieźle zapowiadają się… Microsoftu. Innych firm często mają tragiczną optykę lub słabą czułość, nawet Labtec’a, należacągo przecież do Logitecha (ale sterowniki były normalne), trzeba włączać wszystkie światła w pokoju i dostawiać lampki by cokolwiek sfilmowały.

Cóż jeszcze- trochę to przekracza wyznaczoną kwotę, ale nieźle się używa komputera z dwoma monitorami. Na jednym coś można pisać, na innym zaglądać do internetu lub dokumentu, albo puszczać filmik z YouTube itd. Windows podobno umożliwia podłączenie do 10 monitorów, ale karty graficzne mają 2 wyjścia plus ewentualne telewizyjne (np. na telewizor LCD wiszący na ścianie). Można niby montować dodatkowe karty graficzne PCI, ale dawno takich nie widziałem.

Sam sobie do laptopa podłączyłem drugi monitor, jak przyszło mi umieszczać na stronie internetowej teksty z dokumentu. Wcześniej musiałem zaznaczyć, skopiować, zminimalizować, zmaksymalizować drugie okno, wkleić, zapamiętać w głowie, otworzyć poprzednie okno, sprawdzić czy wszystko się zgadza i tak w kółko. Miałem dosyć.

MaRa , widzę, że jeśli chodzi o wiedzę dotyczącą procesorów jesteśmy na poziomie podstawówki…

Pharah , na twoim miejscu dozbierałbym parę groszy i kupił E5200.

A jak zrobić przeskakiwać pomiędzy takimi monitorami ?? :d

Z ciekawości patrze mam VGA w laptopie i w monitor CRT stary też ma jeszcze VGA to podszedłem i zrobiłem Dual Nview czy coś takiego i powinno być osobne.

Ale na CRT jest tylko tapeta i nic więcej :frowning: Jak coś na nim dodać.

Sorki za wtrącanie się do tematu.

screen a ustawień

Obecnie ten procek jest za wolny do dzisiejszych gier i aplikacji, nawet do filmów HD.

Architektura Intel Core wywodzi się, tak jak Pentium II, Pentium III i Pentium M, z architektury Pentium Pro, a nie że C2D jest oparty na P3, tak po za tym Pentum 3 jest wydajniejszy w zegar w zegar od Pentiuma 4.

Core 2 Duo są dużo szybsze od Pentiuma D mimo że mają mniejsze zegary, w tym przypadku zegar o szybkości nic nie świadczy tylko użyta architektura która zapewnia większą wydajność.

Pentium Dual-Core Exxxx to jest Core 2 Duo tylko że okrojony z cache i VT, nie jest następcą Celerona i jest dużo wydajniejszy od Pentiuma 4/D i Celerona D, Celerony teraz są robione na rdzeniu Conroe czyli na tym samym co DC E2xxx i C2D E4xxx/E6xxx, Celeron Dual-Core E12xx ma jedynie mniej cache a seria 4xx jest pozbawiona jednego rdzenia, także rozkłada na łopatki Pentiuma 4/D i starsze Celerony.

MaRa taka dobra rada na przyszłość, najpierw poczytaj na dany temat a potem się wypowiadaj.

Nie wiem czy Ty wiesz co mówisz? A może sam masz jakiegoś Megabajta 300W -,^ :^o

Sorki zapomniałem dopisać :stuck_out_tongue: Mam jakąś Creative biała

A nie lepiej E5200 ?? #-o

Na razie za małe biurko :stuck_out_tongue: I niewystarczające fundusze

E5200 to to samo co C2D, tylko coś tam ma ograniczone ale bardzie w niewielkiej ilości, można go porównywać do E7200… gdzieś tak czytałem tu na forum :stuck_out_tongue:

No i tak będzie :slight_smile: Wybory wygrywa E5200 :slight_smile: :lol:

A teraz jeszcze sprzedaje kolegi zestaw Karakoum bo mu niepotrzebny :stuck_out_tongue: To będzie kaska, a narazie to wszystko siedzi na mobo MSI MS-7254 a ta GIGABYTE leży za mną w pudełku, ponieważ czekam jeszcze na pastę termo przewodzącą Arctic Silver 5.

A i co byście zrobili, czekali aż zdobędę kasę na E5200 (niedużo brakuje) i wtedy pakowali wszystko w tą GIGABYTE, czy teraz jak mi przyjdzie pasta to zakładali tego Pentiuma D na GIGABYTE’a i resztę innych podzespołów i tak czekali ? :stuck_out_tongue:

Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam,

Pharah

e5200 to obcięte wolfdale, czyli mniej pamięci L2, mniej instrukcji, w porównaniu do e7200 ma wyższe vcore ma za to niższe fsb czyli wyższy mnożnik

A i co byście zrobili, czekali aż zdobędę kasę na E5200 (niedużo brakuje) i wtedy pakowali wszystko w tą GIGABYTE, czy teraz jak mi przyjdzie pasta to zakładali tego Pentiuma D na GIGABYTE’a i resztę innych podzespołów i tak czekali ? :stuck_out_tongue:

ja bym poczekał przecież nie pali się :]

Ok no to tak zrobię :stuck_out_tongue: