Upgrade komputera do gier, głównie karta graficzna oraz RAM

Posiadam następujący komputer:

PŁYTA GŁÓWNA GIGABYTE B450M DS3H AM4 B450 4DDR4 DVI/HDMI/M.2 UATX
PROCESOR AMD RYZEN 5 1600, 3.2GHZ, 16MB, AM4, ZEN+12NM, 65W
ZASILACZ SIL PC VERO L2 600W BRONZE
Pamięci - PC [Kingston] HyperX FURY 8GB DDR4 2133MHz CL14
Karty graficzne [EVGA] GeForce GTX 960, 4 GB GDDR5, 128 Bit, 3XDP, DVI-I, HDMI,

Zasilacz, procesor oraz płytę główna wymieniałem ponad rok temu wiec raczej chciałbym zostawić, chyba ze wymiana będzie konieczna. Nie mam ustalonego jakiegoś budżetu przede wszystkim zależy mi na stosunku cena/wydajność.

pozdrawiam

Wszystko jest Super, możesz dodać 8 GB RAM, do 16, to wskazane.
Dodadtkowo SSD, jak masz HDD.

Z kartą natomiast jest problem. Musiałbyś kupić 1660Super lub 2060, ale to już koszt pomiędzy 2500-3500. Nie wiem, czy jest sens, Twoja karta jednak nie jest zła, a takie ceny…

1 polubienie

Kart aktualnie nie kupisz w dobrych cenach a zbliżający się okres świąteczny temu nie pomaga.

Płyta obsługuje dyski M2 więc można zapakować jej taki dysk np. niebieskiego WD z serii SN.
RAM można też dodać. Reszta w miarę ok. Karta, jest ok, można oczywiście opylić, ale trzeba sporo dopłacić do lepszej. Tak samo jest z CPU.

W temacie tego skasowanego posta, wystarczy Ci spokojnie 16 GB. 32 GB będą potrzebne przy kolejnej wymianie platformy za 2-4 lata. :wink:

Swoją drogą odrobinę możesz zyskać na OC procka, 1600 nie ma wysokich zegarów, czyli warto. Przy lepszym chłodzeniu, to ze 200 wyciągniesz, może +300. Więcej bym nie próbował na tej płycie, podnoszenia napięcia też bym nie robił.

Jak podkręcić procesor AMD Ryzen? | Black radzi: OC krok po kroku - YouTube

1 polubienie

Ram na 2x8GB 3000MHz, karta minimum gtx 1060 lub rx 580 żebyś poczuł

1060 6 GB byłaby ok, ale z 580 spore ryzyko, że i kiedyś, i obecnie kopała Bitcoiny…