Upgrade komputera do gier w rozsądnej cenie

Witam, mam komputer który używam głównie do grania w cs:go, tibia, lol i kilka różnych gier ze steama.

witaj!

powiedz tylko czy posiadasz monitor o odświeżaniu 85, 120, 144hz i w górę.

pisze ponieważ jak masz monitor 60hz nie odwzorujesz tych 80, 100, 120fps to nadal będzie 60.

poza tym 40fps to nie jest jakaś tragedia :slight_smile:

Niestety przekonanie że jeśli mam 60hz monitor to nie wyświetli mi więcej niż 60 fps jest błędne. Dlaczego ?

A słyszałeś o efekcie placebo? :wink: Inna sprawa, to że droższe monitory z 60Hz odświeżaniem są często lepsze jakościowo w innych obszarach.

Jeżeli monitor jest 60Hz, to żeby skały kupkały wyświetli max 60fps. Może zysk na jakości zobaczysz na jakimś analogowym badziewiu i kiepskich sterownikach, które nie synchronizuje klatek.

Chcesz dużo fps? wydajesz na kartę.

Rozumiem że gdy zmieniałem rozdzielczość na 4:3 nie mając włączonego licznika fps’ów mój mózg podświadomie uznał, że płynność ruchów myszki oraz animacji jest większa przez fps’y i wywołuje to u mnie efekt placebo? Genialne.

 

Nie pytałem was o to czy 60hz = max 60 fps, bo nie lubie prowadzić internetowych dyskusji które do niczego nie prowadzą. Pytałem się o propozycje upgrade’u komputera którego używa się głównie do grania w cs’a, który jest grą procesorową a ty mi piszesz że jak chcę dużo fps to mam kupić karte graficzną. Po co więc pytam skoro wiem? Ponieważ mam już dobry procesor i3 a ciut starą karte graficzną więc nie jestem pewien czego wymiana da więcej. Może jeszcze dokupić ram? Jakie podzespoły będą najlepsze?

TL:DR : Gadacie mi tu nie na temat. Jak macie jakieś obiekcje to zachowajcie je dla siebie.

Na temat , odpuść sobie tą pamięć, zacznij od karty graficznej minimum HD7770.

Dobra dzięki, o to mi chodziło. Poszukam czegoś :slight_smile:

z tym odświeżaniem się nie zgodzę, co najwyżej jakość podniesiesz w co powątpuje, (to tylko moja subiektywna opinia)

zgodzę się w kwestii pc trzeba lepszą kartę bo, procesor po zmianie na powiedzmy 4460 da jedynie 15-20fps (wiem bo sprawdziłem w necie) więc średnio warto, ram ok wogóle nie trzeba 8gb. reszta ok poza tą grafiką jak możesz to podaj budżet mogę pomuc :wink:

możesz mieć lepszy obraz poprzez lepszy monitor ale to jóż są drogie żeczy :slight_smile: bo dobry monitor 60hz fhd to wydatek 450-600 zł a nawet 1000zł, monitor 120-144hz to jóż (dobry) od 1700zł

a z tym odświeżaniem się nie zgodzę, co najwyżej jakość podniesiesz w co powątpuje, (to tylko moja subiektywna opinia)

Może jakieś propozycje ? Chciałbym coś w okolicach 500 zł. Myślałem nad GTX 750 TI od msi, wersja gaming, za 529 zł na x-komie. Ew. GT 740 czy jakiś Radeon, ale niektóre biorą sporo prądu.

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/palit-geforce-gtx750ti-stormx-dual-2gb-ddr5128bit-dvihdmid-sub,66281.html