Upgrade komputera na płycie gigabyte ga-m55s-s3

Witam

kolega ma płytke Gigabyte ga-m55s-s3 > http://www.gigabyte.com.tw/Products/Mot … GA-M55S-S3

i procka AMD anthlon 3800+ box AM2

kumpel chce go troszke unowocześnić zaczynając od ramu, chce 2 GB 800mhz kupić bo teraz ma jakiś bdziewny 1GB 533mhz (którego sprzeda komuś smilies/tongue.gif ) a ten ram ma do dyspozycji 150zł Jaki najlepiej kupić ram ?

w niedalekiej przyszłości będzie miał zamiar wymienić procka na jakiegoś AMD 64 X2 bo z tego co przeczytaliśmy w opisie producenta to takie procki ta pyta powinna obsługiwać… ale różnie może być… i mam takie pytanie, czy wszystkie te dwujajowce AMD 64 X2 będą chodzić bez problemu ? czy te wyżej taktowane mogą sprawiać problemy ? i ogólnie czy do tej płyty opłaca sie pakować większą kasę ?

OCZ Platinium Rev 2, Muskhin HP, PDP Patriot 800 Mhz CL4

Z X2 może być problem ze względu na kiepską sekcje zasilania, z mocnymi X2 typu 6000+ sekcja może się nawet spalić.

więc jaki maxymalnie bezpieczny procek można tam wsadzić ?

zależy jaką posiada bios ale myślę że spokojnie może wsadzić athlona 5200

Brać procki na rdzeniu Birsbane 65nm TDP 65W, lub jeszcze energooszczędniejsze 4xxxe TDP 45W.

aktualizacja biosu by coś dała ?

Oczywiście zawsze dodaje obsługę nowych procków ja np zaktualizowałem do najnowszej wersji i mogę włożyć Athlona x2 5600