Upgrade komputera na płycie gigabyte ga-m55s-s3

(Specjalized) #1

Witam

kolega ma płytke Gigabyte ga-m55s-s3 > http://www.gigabyte.com.tw/Products/Mot ... GA-M55S-S3

i procka AMD anthlon 3800+ box AM2

kumpel chce go troszke unowocześnić zaczynając od ramu, chce 2 GB 800mhz kupić bo teraz ma jakiś bdziewny 1GB 533mhz (którego sprzeda komuś smilies/tongue.gif ) a ten ram ma do dyspozycji 150zł Jaki najlepiej kupić ram ?

w niedalekiej przyszłości będzie miał zamiar wymienić procka na jakiegoś AMD 64 X2 bo z tego co przeczytaliśmy w opisie producenta to takie procki ta pyta powinna obsługiwać... ale różnie może być... i mam takie pytanie, czy wszystkie te dwujajowce AMD 64 X2 będą chodzić bez problemu ? czy te wyżej taktowane mogą sprawiać problemy ? i ogólnie czy do tej płyty opłaca sie pakować większą kasę ?

(Michal Kolatek) #2

OCZ Platinium Rev 2, Muskhin HP, PDP Patriot 800 Mhz CL4

Z X2 może być problem ze względu na kiepską sekcje zasilania, z mocnymi X2 typu 6000+ sekcja może się nawet spalić.

(Specjalized) #3

więc jaki maxymalnie bezpieczny procek można tam wsadzić ?

(Mateusz Golebiowski) #4

zależy jaką posiada bios ale myślę że spokojnie może wsadzić athlona 5200

(Michal Kolatek) #5

Brać procki na rdzeniu Birsbane 65nm TDP 65W, lub jeszcze energooszczędniejsze 4xxxe TDP 45W.

(Specjalized) #6

aktualizacja biosu by coś dała ?

(Mateusz Golebiowski) #7

Oczywiście zawsze dodaje obsługę nowych procków ja np zaktualizowałem do najnowszej wersji i mogę włożyć Athlona x2 5600