Upgrade Komputera Nowy Dysk pod Gry

Dobrze Pocolog zdejmuję tył obudowy umieszczam dysk w Tym Pierwszym miejscu od góry
potem śrubki przykręcam do tego dysku z drugiej strony krzyżakiem w te 4 otwory i podłączam tylko Kablem Sata I powinien mi chodzić czy muszę w biosie go jakoś ustawić albo w ustawieniach Mój Komputer :slight_smile: zarządzanie dyskami ??? dopiero stworzyć :slight_smile: 8d4b12e7da3fbe1b3eae573c57e49b810269a59f_2_374x500

SATA i zasilanie. W biosie czy systemie powinno go wykryć automatycznie. Musisz jedynie utworzyć partycje.

Jak już będziesz w biosie to przy okazji sprawdź czy masz AHCI włączone :smiley:
Jak wyżej potrzebujesz SATA przez który bedą informacje gonily w lewo i prawo oraz drugi kabel obok od zasilania.

Stanie sie, nowszy dyski typu SATA II i III bedą chodzić szybciej i wydajniej bo z myślą o nich ten kontroler jest.

AHCI a co to jest czy to jest potrzebne do czegoś Mam włączyć to ? nic się nie stanie wtedy

w sumie możesz to teraz sprawdzić bez wchodzenia w bios
pobierz crystal disk info https://crystalmark.info/en/software/crystaldiskinfo/
I jak u mnie na powyższym obrazie powinieneś mieć NCQ oraz TRIM napisane

To jest od 15 lat domyślnie włączone w biosie, więc się nie masz co przejmować zbytnio :wink:

no dokładnie ale czasem są perełki co nie mają :slight_smile:

Np. jeden z update’ów do TUF, który zamiast AHCI ustawiał RAID :wink:

Moja płyt z przed 9 lat też nie miała tego włączonego w sumie sporo płyt nie miało szczególnie starszych. A mam p9x79 deluxe https://www.asus.com/pl/Motherboards/P9X79_DELUXE/

No i gitara

Podejrzewam, że w twojej płycie już nawet nie ma trybu IDE :stuck_out_tongue_winking_eye:

No chyba nie ma Tego IDE :slight_smile: trybu na tym Z370 :wink: niestety czyli z podłączania dysku nowego nici skoro nie ma tego trybu nie będzie działać nawet jak podłączę będzie chodził wolniej :slight_smile:

Nie, nie. Tryb IDE to bardzo stary standard przesyłu danych, tego już właśnie nawet nie ma we współczesnych płytach, dlatego @Quassar trochę niepotrzebnie zrobił burzę w szklance wody :wink:
Wszystko u ciebie będzie działało tak jak powinno.

Wszystko będzie działać tak jak mówiłem wszystkie dyski mają takie samo mocowanie tzn się rozstaw.

Panowie a jeśli mi tego dysku Dajmy na to 500GB Crucial nie wyszuka to ja nie umiem sobie go stworzyć Sam :frowning: czy to będzie trudne musicie mi powiedzieć jak utworzyć ten dysk zaraz po podłączeniu i ile mu przydzielić GB czy samo się to zrobi nie wiem :frowning: zamówię sobie tego CRUCIALA CO mi Quassar Polecił tylko nie 1TB Tylko 500GB powinno mi wystarczyć… na gry tylko nie mam zielonego pojęcia o tworzeniu nowej partycji itp :smiley:

To jest bardzo proste już ci tłumacze.
Możesz to zrobić za pomocą jakiegoś programu albo systemowej funkcji
Uważam że nie ma sensu pobierać dla takiej pier.dółki osobny program i zgrywać go na butującego pendrive.
Więc użyjemy narzędzia systemowego
W pasku wyszukiwania wpisujemy Zarządzenie komputerem
I na dole z lity Magazyn / Zarządzenie dyskami

I tam ci sie wyświetli lista dysków.
Wybierasz ten 2 dysk nie sformatowany i formatujesz go ustawiając mu rodzaj partycji NTFS.

Nie różnie sie to zbytnio od formatowania takiego pendrive :smiley:

Ja bym na gry brał większy dysk, ale ja truskawki cukrem… :wink:

właśnie dla tego waham się Pomiędzy 500GB a 1TB i nie wiem co wybrać :frowning: :frowning: :frowning: nie wiem który będzie lepszy Też bym chciał 1TB SSD ale są tylko takie za 500zł nie ma tanich :frowning: ten 500-GB Jest za 279 zł tańszy ale wielu programów zdjęć muzyki gier mi nie pomieści niż ten 1TB-529 zł :frowning: więc nie wiem już

Gdyby to ode mnie zależało, to wziąłbym po prostu najtańszy. Np. ten:

Ewentualnie ten:

Mam kilka Burstów i działają.