Upgrade komputera - płyta główna/procesor/grafika/ramy

Witam.
Czas najwyższy aby trochę ulepszyć mój sprzęt (powoli) oto mój aktualny sprzęt https://www.morele.net/inventory/info/J6uwmk/
Mój główny cel to GTX 1070 i pod niego chciałbym dobrać resztę czy procesor i płyta główna bo chyba mój aktualny sprzęt nie pociągnąłby tej karty graficznej. Zapewne najważniejsze pytanie to jaki mam budżet, myślę że około 1.5k na procesor i płyta główna. (Komputer do gier)

Proszę o poradę.

[quote=“Dudus, post:1, topic:526570, full:true”]
Witam.
Czas najwyższy aby trochę ulepszyć mój sprzęt (powoli) oto mój aktualny sprzęt https://www.morele.net/inventory/info/J6uwmk/
Mój główny cel to GTX 1070 i pod niego chciałbym dobrać resztę czy procesor i płyta główna bo chyba mój aktualny sprzęt nie pociągnąłby tej karty graficznej. Zapewne najważniejsze pytanie to jaki mam budżet, myślę że około 1.5k na procesor i płyta główna. (Komputer do gier)

Proszę o poradę.
[/quote]Cześć,
fajny masz komputer.
A’propos 1070, celowałbym w Gamerocka.

Podstawowa decyzja Core I5-7600K (wypadałoby kupić lepsze chłodzenie) czy AMD Ryzen 5 1600? Z myślą o głowinie o grach raczej Intel, lecz Ryzen ma 6R/12T co może się opłacić w przyszłości.

Myślałem o Zotac AMP Extreme ze względu na najlepszą wydajność ale to inna bajka w tej chwili chciałbym się skupić na płycie głównej i procesorze, jeśli brałbym i5-7600k to jaka płyta pod niego i GTX dodam może że mam dokupioną kartę dźwiękową i chciałbym żeby się zmieściła.

[quote=“Dudus, post:3, topic:526570”]…
jeśli brałbym i5-7600k to jaka płyta pod niego i GTX dodam może że mam dokupioną kartę dźwiękową i chciałbym żeby się zmieściła.
[/quote]Planujesz podkręcanie?

myślę że tak

Widzę,że sprzęt jeszcze działa :slight_smile:
Jak stopniowo to:
https://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-7600k-4-2ghz-6mb-box-bx80677i57600k-975833/

lub

plus pamięci DDR4

PS.
Dopóki byś nie podkręcał procesora ,to obecne chłodzenie może zostać.

[quote=“Dudus, post:5, topic:526570, full:true”]
myślę że tak
[/quote]No to któraś z MSI, którą Atronics zapodał. Na płyty i GPU tej firmy jest cashback. Plus Fortis 3 lub Dark Rock jako chłodzenie.

PS
Część kasy się zwróci, jak sprzedasz stare graty. Jest na nie popyt.

Napisz jaką masz obudowe,bo ten Zotac AMP Extreme jest pokaźną kartą 33cm.

Jeszcze co do płyt,mogę zaproponować bardzo stabilna i dobra do OC.

@nietopyrz co jak co Ryzen5 jest nad serią Ix na stronie cpubost (ranking procesorów) i warto spojrzeć na jakiś testowy filmik - niska temperatura i znikome użycie rdzeni.

‘‘AMD Ryzen 5 1600 wyposażony
jest w sześć rdzeni, oraz
dwanaście wątków logicznych.
Procesor posiada odblokowany
mnożnik.’’

www.hwbench.com/cpus/amd-ryzen-5-1600x-vs-intel-core-i5-7600

Autor tematu chce zestaw do gier,nie do obliczeń.

Dudus
z chłodzeń warto pomyśleć nad którymś z nich.



@Atronics
od kiedy dzielimy tak procesory ? Gracze grali nawet i na Xeonie. Każda czyność wiąże się z obliczaniem :stuck_out_tongue:
Ryzen z wszystkim sobie poradzi czy to render video czy klip HD 4K czy GTA , oczywiście ważna jest również karta grafiki, ale to procek generuje siatkę mapy i fizykę, a grafika texturuje daje światło na gotową siatkę ten AMD potrafi robić 12 czynności w tym samym czasie :slight_smile: Kusi.

każdy procesor sobie poradzi.

Ze względu na mniejszą cenę wezmę chyba płytę Gigabyta, w porównaniu (na stronie morele) z płytami MSI wydaje się lepsza a może dlatego że nie ma tylu informacji o nich.

Dziękuję Wszystkim za porady i szybkie odpowiedzi.

testy testami, ja montowałem ich kilka i całkiem stabilne płyty.

@Atronics dlaczego proponujesz tak wielgachne chłodzenia ? Czy nie mogą być takie jak kiedyś przylegające do socketu ? Np.
Arctic
Alpine 11 Plus

I dla czego padają tak drogie płyty głowne ? Ja znalazłem poniżej 400 z pasującym czipsetem
i dwoma wejściami na ddr4 , po co mi ledy jak ich nie zobacze
:stuck_out_tongue:

Ryzen też do gier się nadaje. Ponadto ludzie piszą o stabilniejszym fps minimalnym niż na intelach. Niemniej na dzień dzisiejszy z myślą tylko o grach solidne wysoko taktowane 4 rdzenie wydają się być lepsze. Małe skoki w wydajności z modelu na model dają też nadzieję na długowieczność procesora wzorem Sandy Bridge.

Fortis 3 ciuteńkę lepszy od Grandisa 2 i łatwiejszy w montażu.

@gosciuW7
Jawisz się na strasznego profana. Twoje trollowanie dawno przestało być śmieszne.

Ja jeszcze dodam,bo nie wiem kiedy czy do kiedy chcesz to kupić,ale jak byś się załapał na to
https://msi-promotions.com/pl/pl/pages/springcashback/qualifying

https://www.morele.net/wiadomosc/odbierz-zwrot-pieniedzy-za-zakupione-produkty-msi/4552/

to możesz śmiało brać tę płytę od MSI


Wyjdzie 540 ZŁ

pamięci sobie weź z niskimi radiatorami.

@nietopyrz
Tylko

pytam i czytam o każdej możliwej opcji i o każdym dodatkowym hercie czy fpsie.
Dla m ie liczy się największa moc oblczeniowa przy dobrej cenie i niskiej temp (to jak jak przy dyskach kalkulacja, ile mam giga za 1zł ). Istnieją pewne granice np. Nie dam za kartę grafiki więcej niż 800zł, ani 600 za główną. A teraz piszcie dalej , cały czas się uczę.