Upgrade komputera - pytanie o ram, procesor, płytę główną

Witam wszystkich.
Chciałbym sobie nieco wymienić komponenty komputera ale nie bardzo się na tym znam.
Chcę, żeby był to komputer typowo pod gry i programy.

Na chwilę obecną, sprzęt jaki posiadam to:
Procesor - Intel Core i3 530@2.93 GHz
Płyta główna - Gigabyte H55M-S2
4gb ram (DDR3)
Grafika - GeForce GT 710.

Teraz tak:
Posiadam nową pamięć ram - Corsair DDR4 16gb, 2400MHz (więc fajnie byłoby pod nią kupić płytę główną).
Moim celem jest procesor Intel Core i7 9700k.

Póki co mnie na niego nie stać, więc muszę poczekać jeszcze pewnie ze 3 miesiące więc czy mogę jakoś złożyć kompa pod procesor który obecnie posiadam oraz ram ddr4?

Drogo i nieopłacalnie z i7 9xxx, dodatkowo nie zmienisz płyty pod pamięć, ale za pamięć zmodernizujesz i procka i RAM. Używana i7, dodasz ze 4 GB ram, razem z 50-60 zł :slight_smile: Do tego jeszcze grafika z 570 np.

Super @anon7248146 - - hihi

Czy w takim razie mógłby mi ktoś doradzić jakiego kompa mógłbym sobie złożyć tak, że najnowsze gr będą mi śmigały a ja nie wydam na to całego worka złota ?

Z całym szacunkiem, ale daj sobie na wstrzymanie.

Nie ma opcji na składanie kompa na ddr4 pod i3-6xx,. natomiast wstawienie i7-7xx i dodatkowego ram, to koszt 5-70 zł, a z tym procek będzie na poziomie low z najnowszej generacji. Tyle.

Więc zapomnijmy o tym co mam.
Bardzo chciałbym złożyć nowego kompa ale sam nie jestem w stanie tego zrobić więc myślę. że Wasza pomoc byłaby tutaj nieoceniona

Ile masz i ile planujesz mieć za 3 miesiące Kasy.
Podaj w co chcesz grać i jakie ustawienia Cię interesują. Podaj jaką masz obudowę, zasilacz i dysk, zeby wiedzieć czy coś z tego się nada. Podaj jaki masz monitor żeby wiedzieć czy też do wymiany czy zostanie.

Fajnie gdyby wszystko nie kosztowalo wiecej niz 3000zl
Gry typu Wolfenstein II: The New Colossus czy najnowszy Assassin’s Creed Odyssey chciabym, żeby działały idealnie płynnie. Obudowa na bank do wymiany. Obecnie do gier używam swojego TV 50’’. Zasilacz tez do wymiany bo jest stary. Nie posiadam dysku SSD, mam 3 dyski o łącznej pojemności 14 TB.

Jak taka kwota to albo takie coś albo rozbudowa obecnego o CPU 4 rdzenie 8 wątków i dobicie do 8GB RAM, ale jak trochę odłożysz więcej to spełni się sen o i7.
CPU - i5 9400F - 750 zł
MOBO - 300 zł
Dobra obudowa - 140 zł
Mały SSD na system - 140 zł
Dobry zasilacz 500W - 180 zł
Grafika GTX 1660 6GB - 1030 zł
Dobry monitor z chociaż 24", 1ms i 75 Hz to 550 zł
Koszt z 3100 zł i zagrasz we wszystko na co najmniej ustawieniach high z około 60 FPS.

Bardzo Ci dziękuję za poświecony czas.Sprawdze sobie jak wyjdzie mnie to kupująć cały zestaw a jak kupując części osobno. Na pewno się jeszcze odezwe w te sprawie :slight_smile:

Set jest ok, ale jest jeszcze temat Windowsa ;-)Alternatywa to 6 rdzeniowiec od AMD i 580, ale to już preferencje :wink:

Poprawka, pozwoli na dużo więcej mój zestaw.

Jestem fanem tej budy, kupię ją sobie do drugiego kompa :slight_smile:

Procesor kup w promocji za 689 zł i5 9400F :slight_smile:
Z promocji jest fajny dysk SSD BX500 w fajnej cenie albo GOODRAM IRDM :slight_smile:

Buda to fajna z szkłem SilentiumPC Signum SG1 TG


Zasilacz Vero l2

Monitor Acer nitro 24 z ekranem IPS i 75hz :slight_smile:

Najważniejsze teraz do dysk SSD, przy takich cenach które są teraz to już HDD dawno powinny umrzeć. :rofl:

O kurde, jakiś górnik wyszedł z kopalni.