Upgrade komputera - SSD czy GPU?

Witam, 

Kontynuuję upgrade mojego komputera. Przyszły nowe fundusze i mam zamiar je wpakować w komputer. Mój obecny sprzęt przedstawia się następująco:

Płyta główna

ASRock H81M-VG4

CPU

Intel Pentium G3220

GPU

ASUS GeForce 210 EN210 Silent/DI/1GD3/V2(LP)

Pamięć RAM

GoodRam 4GB PC3-12800 (1600MHz) CL11

Dysk twardy

SAMSUNG 750GB HD753LJ

Zasilacz

Corsair VS450 (450W 80+)

 

 

Mam zamiar wydać +/- 300zł, możliwe, że trochę więcej. Otóż zastanawiam się nad zakupem nowego, lepszego GPU, bądź nad zakupem dysku SSD. Nie grywam praktycznie w ogóle, ale cenię sobie komfort pracy i szybkość samego systemu. I właśnie… na co dzień używam systemu Linux Ubuntu, ze środowiskiem Gnome Shell, dość wymagające środowisko. Większą efektywność systemu uzyskam przez wymianę GPU czy przez zakup SSD?

Dodam, że obecne GPU jest praktycznie nowe, kupione w sytuacji awaryjnej. Z filmami FullHD nie ma problemu, ale nie wiem jak samo GPU wpływa na szybkość systemu. 

Jeżeli nie grasz to zdecydowanie SSD.

Jeżeli nie jesteś graczem i masz czym wyświetlać pulpit :lol: to SSD będzie znacznie lepszym wyborem w tym wypadku.

Też uważam, że lepiej wydać pieniądze na SSD. Do takiego zestawu nawet nie opłacałoby się kupić karty graficznej. W przyszłości, gdy będziesz zmieniał komputer, to SSD możesz przełożyć do nowego sprzętu.

SSD. Niedawno przesiadłem się z kilkuletniego HDD na SSD i różnica jest kolosalna. HD Graphics, które jest w G3220 powinno spokojnie wyrabiać się z Unity.

Może i HD Graphics dawałoby radę, ale z nudów robiłem dokładne testy GPU i iGPU, które pochłonęły mnie dużo czasu, tak czy owak, wniosek prosty - większa wydajność GeForce 210 i oszczędność RAM co było już na tym forum wspomniane. 

 

W takim razie dzięki wielkie za pomoc!

Tylko zastanów się czy ta wydajność jest Ci do czegokolwiek potrzebna. Jeśli miałbyś mieć ją tylko po to, aby ją mieć, to raczej nie ma sensu.