Upgrade komputera :)

Siemka wszystkim :smiley:

Mam pytanie co mógłbym zmienić w swoim komputerze żeby pograć w Bf3 na wysokich oraz od zasu do czasu w Bf4. Zwiększony budżet do 1000 zł.

Moja Specyfikacja:

-Procesor Pentinium Dual Core E6300 2,8 GHz

-Płyta Główna asus pk5kpl/EPU

-Karta Graficzna Nvidia GeForce 9800 GT 512 MB

-Ram 2 GB Ddr2

-Zasilacz Logic 450w

System Windows 7 Enterprise

Karta graficzna, minimum 4GB RAM i zasilacz. Wówczas najslabszym ogniwem będzie CPU, który też warto byłoby wymienić na coś pokroju minimum Core Q6600.

Co do BF4 to jeżeli chcesz pograć w wysokich ustawieniach w FullHD, to będziesz potrzebował:

4 GB RAM i grafikę z 2 GB VRAM lub

8 GB RAM i grafikę z 1 GB VRAM

Nie wspominając o solidnym czterordzeniowym CPU.

A mógłbyś napisać jaki zasilacz i karta graficzna

Nie podałeś jaki posiadasz system ?

Wymagania sprzętowe pierwszej gry:

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=60417

Wymagania sprzętowe drugiej:

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/battlefield-4-wymagania-sprzetowe-gry-nieoficjalne.html

Co za różnica jaki system? Przecież os nie jest żadnym problemem. Chwila czasu i może mieć Win7 x64.

 

@NoDeD

Nie będę Ci pisał o konkretnych modelach sprzętu, bo zawsze znajdzie się ktoś, kogo zdaniem moja propozycja jest zła. Tak więc poczekaj. Zaraz będzie wojenka nv vs AMD.

Ale chciałbym poznać twoją propzycje ponieważ jestem ‘‘zielony’’ w składaniu komputera oraz w częściach do niego .

Tak na szybko i na “już”, zebyś miał jakiś punkt zaczepienia (ceny orientacyjne):

CPU: Core 2 Quad Q6600  200 zł

Grafika: Radeon 7770 1GB 350 zł

RAM: 2x2 GB DDR2 800 MHz   200 zł

 

Wolniejszych procesorów w ogóle nie ma co brać pod uwagę. Grafika również szału nie robi ale powiedzmy w BF4 pograłbyś komfortowo na średnich ustawieniach. Nie wiem w jakiej konfiguracji masz obecnie pamięć, więc zaproponowałem 2x2. Być może wystarczy dokupić jedną kość dwugigabajtową. Pozostał nieszczęsny zasilacz. Nie wiem jak długo chcesz korzystać z komputera i jak poważnie do niego podchodzisz. Jeżeli ma to być maszyna na conajmniej dwa lata, to proponuje w pierwszej kolejności wymienić zasilacz (200 zł) i kartę graficzną na coś lepszego niż R7770 - najlepiej coś w okolicy Radeonq 7870 2GB (lub szybsza). Z taką konfiguracją pograsz w BF3, lecz wyczerpałby się Twój obecny budrzet. BF4 wciąż byłby poza zasięgiem. W następnej kolejności rozbudowa pamięci (najlepiej 2x4 GB), a na końcu czterordzeniowy procesor. Tyle, że grubo przekroczysz 1000 zł. Za to granie w BF4 na wysokich ustawieniach nie będzie problemem.

Przeglądaj ogłoszenia, aukcje w poszukiwaniu ciekawych używek. Modernizuj komputer etapami, ale też nie czekaj za długo. Kiedyś niedużym kosztem w podobny sposób unowocześniłem komputer z socket A.

nie warto inwestować w lga775 tutaj zestaw za 1080zł który będzie o niebo lepszy od tego co ty mu wybierasz :stuck_out_tongue: Do autora tematu : sprzedaj swój komp i lepiej kup ten http://www.morele.net/inventory/info/Y5742x/

PS prosiłbym o zweryfikowanie tego zestawu czy wszystko okej.

Panowie moglibyście sprawdzić tą specyfikacje i czy na oko by bf 3 poszedł na wysokich :slight_smile: Chętnie wysłucham waszych propozycji do zmian. http://www.morele.net/inventory/info/cVanKi/ 

PS. Mój budżet zwiększył się do 1000zł.

Jak widzę chcesz podkręcać ? bo złożyłeś zestaw pod oc :lol: ode mnie http://www.morele.net/inventory/info/yZV9GT/  na tym co ci podałem to ci bf3 na ultra śmignie w 45 fps :slight_smile:

Mogę swój zestaw  podkręcić bo to w miarę ogarniam :smiley:  Chyba nad tym twoim zestawem się zastanowie