Upgrade laptopa FUJITSU Siemens


(erni_krok) #1

Witam serdecznie.

Posiadam laptopa Fujitsu Siemens AMILO Pi 2512 i chciałem trochę upłynnić na nim pracę. Czy jest w nim możliwość powiększenia ilości pamięci RAM (aktualnie 2gb)? Oraz czy upgrade z systemu Vista na 7 Professional wpłynie na komfort pracy? Jest jakaś różnica między instalacją systemu na laptopie niż na PC?

Pozdrawiam


(Dimatheus) #2

Hej,

Jeśli wierzyć informacjom dostępnym na stronach ze specyfikacjami tego sprzętu, to niestety nie ma takiej możliwości. Wszędzie podawane jest, że maksymalna ilość RAM'u, który potrafi obsłużyć sprzęt to 2 GB. Choć szczerze mówiąc wato by to sprawdzić z posiadaną instrukcją. Dlaczego? Gdyż chipset, na którym oparta jest płyta - Intel GM965 - potrafi obsłużyć do 4 GB pamięci, choć oczywiście znane są przypadki, w których możliwości są zmniejszane w produkcie końcowym i płyta umożliwia na przykład obsługę jedynie 2 GB.

Myślę, że może wpłynąć. Aczkolwiek jeśli w Viście masz zainstalowany najnowszy Service Pack, to wzrost wydajności po przejściu na Windows 7 nie będzie szczególnie powalający; Vista z SP to już inny wydajnościowo produkt niż wydanie RTM. :slight_smile:

Praktycznie żadna - problem pojawia się tylko przy instalacji systemów Win XP i starszych na dyskach SATA, ale to zupełnie inna historia.

Pozdrawiam,

Dimatheus