Upgrade laptopa Toshiba Satellite S50-A

Witam wszystkich, piszę tu po raz pierwszy, gdybym popełnił jakiś błąd to proszę o wyrozumiałość :slight_smile:

Od dość dawna nie siedzę już w PC, przesiadłem się w głównej mierze na PS3/PS4, a tak się składa że moja dziewczyna zabrała się za granie i chciałaby poprawić swojego laptopa :stuck_out_tongue: Jest to Toshiba Satellite S50-A czyli:

i7-4700MQ 2.40 Ghz

HD Graphics 4600

8 GB RAM

Windows 10 Pro 64-bit

1366x768

HDD

Oczywistym jest że potrzebna jest porządna karta graficzna, ale tu pojawia się pytanie - jaka? Dodam od razu że jakbyśmy mieli wybierać to zależy nam na Nvidii. RAMem myślę że nie ma co się martwić, jakbym się mylił to mnie poprawcie. Pewnie dobrze byłoby też zdecydować się na dysk SSD, ale to ewentualny dalszy plan, póki co proszę Was o pomoc w doborze odpowiedniej grafiki :) Wiadomo że nie celujemy w najwyższą półkę, dziewczyna wyłoży tyle ile potrzeba żeby odpalić w stałych klatkach na max ustawieniach Wiedźmina 2 (bez uberpróbkowania) i Batmany oprócz najnowszego, a Wiedźmina 3 powiedzmy na tych minimum średnich. Ostatniego Batmana pomijam bo to kpina optymalizacyjna.

Btw, taką dodatkową grafikę wstawia się zamiast napędu? Pytanie może głupie ale nie wiem.

Z góry dziękuję i pozdrawiam :slight_smile:

Jedyny upgrade to HDD na SSD, na nic więcej nie licz.

Pewnie nie to chciałeś usłyszeć, ale: W znakomitej większości laptopów nie ma możliwości wymiany / dołożenia grafiki.

Ewentualnie karta zewnętrzna, tak jak opisano tu: http://www.pcadvisor.co.uk/how-to/laptop/how-add-graphics-card-your-laptop-3364133/

Tylko pewnie koszt takiego upgrade jest nieopłacalny.

Tego linka też trochę bez sensu wrzuciłem, bo producent sam zastrzega, że to nie-gamingowe, kajam się i podaję bardziej adekwatny, z cenami. http://www.notebookcheck.net/Review-External-Graphics-Cards-for-Laptops.112162.0.html

Kosztowo ma to tyle sensu, co blat do kredensu :wink: , lepiej rozejrzeć się za lapkiem z mocną kartą i wymienić całość. Jeszcze lepiej na PC + Monitor full HD, jeżeli mobilność nie jest wymogiem.

Dziękuję za zainteresowanie, trochę mnie zmartwiliście :c

Czy w takim razie moglibyście doradzić mi czym się kierować wybierając jej odpowiedniego laptopa? Tak jak pisałem, zależy nam na Wiedźminie 2 na max bez uber i na Wiedźminie 3 na średnich bądź wyżej.

to polecam lenovo y50-70. to raczej takie typowo gamingowe nie przecenione (nie mam nic do msi, asusa itd ale te ich laptopy są takie wybajerowane za ogromne sumy a wcale nie są wydajniejsze).

Szukaj w laptopie i7-4720HQ + Karty GTX8xxm lub GTX9xxm (z tych 9 to tylko 960 raczej bo y50-70 z 970 nie widzialem, a te msi i asusy są powyzej 6 tysiecy) + 8 gb ramu. Te 50-70 mają tez dyski hybrydowe czyli 1TB hdd + 8 gb ssd który jest wykorzystywany jako cache wiec kiedy wlaczasz system odpalasz go jak na ssd 

Laptop dobry zawsze pozostaje kupienie i skonfigurowanie eGPU, ale to raczej zabawa dla zaawansowanych. I musi to być laptop?

Właśnie, CrisPL - niestety eGPU to albo DIY, albo drogo - tak na moje jeżeli ktoś nie jest geekiem elektronikiem, albo takie rozwiązanie na siebie samo nie zarobi, a służyć ma jedynie do grania, to taniej wychodzi wymiana sprzętu.

Namówienie dziewuchy na BOX byłoby oczywiście najlepsze - elastyczność w doborze sprzętu, możliwość upgrade, wygodniejsza klawiatura (nawet jak mała, to ustawić można), dowolny monitor np. duże FullHD albo Duże 4:3 - do Wieśka wolałbym to drugie, mnogość portów… może już zakończę, bo zalety klasycznego pieca mogę wymieniać jeszcze długo :wink:

Sprawdziłem specyfikację tej twojej Tosi i masz wewnątrz kartę nVidii GT 740m - demon to może nie jest, fakt…

…ale (coś tam się da z niej wycisnąć :wink: )

jak już ktoś wyżej napisał do grania i7 + gtx 8xx (lub wyżej), min, 4GB RAM i… JAZDA, JAZDA, JAZDA !

osobiście poleciłbym właśnie MSI GE60 Apache Pro albo Asusa R510JK oba w okolicy ~3500zł

chyba że nie boisz się używek 

Dzięki wszystkim za zainteresowanie, niestety, wyjechałem i dopiero mam możliwość odpisać.

Może tak najprościej, ma on nalepke nVidia na sobie? Nalepka ze specyfikacją też zwykle gdzieś pod spodem jakaś jest.

No właśnie nie ma, menedżer urządzeń też żadnej karty nie widzi prócz zintegrowanej. Dlatego też najprawdopodobniej adamk1985 mówił o innym modelu.

W nazwie modelu S50-A-? powinna być jeszcze jakaś końcówka, ale tak raczej dodatkowej grafiki tam nie ma. Możesz do biosu zajrzeć tam też jest dużo informacji.

Budżet na nowego laptopa jaki?