Upgrade MSI GX740

Jestem posiadaczem już dosyć leciwego laptopa MSI GX740

Laptop jest jak na nowe gry zbyt słaby, rozbudowa pamięci na niewiele się zda, powyżej 4GB mogłoby się przydać ale przy wysokich ustawieniach graficznych.

Sprawdź wersję systemu operacyjnego i ilość alokowanej pamięci RAM.

Jeśli 32bity nie ma sensu dodawać pamięci gdyż system nie zaalokuje więcej niż około 3.6GB RAM.

Jeśli 64bity to rozbudowa pamięci będzie miała sens tylko jeżeli system z uruchomioną grą alokuje całą bądź prawie całą zainstalowana pamięć fizyczną wykorzystując dodatkowo pamięć wirtualną.

To już musisz sprawdzić samodzielnie np. za pomocą task managera.

 

Pozdrawiam

AdamW

Do tej pory nie narzekałem w sumie zarówno Battlefield 4 jak i NfS Rivals chodziły na średnich ustawieniach bez przycinki, dlatego też chciałbym się załapać na działanie chociażby Watch Dogs (minimum właśnie jest tam 6GB RAMu)

Czyli teoretycznie system ma możliwość zaalokować więcej niż 4GB RAM.

Aczkolwiek bardzo dużo masz zajętej pamięci w spoczynku (jak rozumiem ok 2.5GB RAM).

Spróbuj wyłączyć start wszystkich programów, które się automatycznie uruchamiają a które niekoniecznie używasz.

Możesz do powyłączania startu użyć np narzędzia msconfig .

Myślę, że masz szansę odzyskać nawet do 1GB RAM, który zajęty jest przez automatycznie uruchamiane aplikacje

 

Pozdrawiam

AdamW

Po wyłączeniu wszystkich programów działających w tle włącznie z Avirą, Comodo Firewall udało się uzyskać 45% zajętości pamięci, i obawiam się, że niżej nie ma opcji zejść, bo już nie mam czego wyłączyć :wink:

Co oznacza, że odzyskałeś kilkaset MB zajętego dotychczas RAM. Powinna Ci tym samym obniżyć się zajętość pamięci przy uruchomionej grze.

W sytuacji kiedy będziesz miał zaalokowaną całą pamięć masz możliwość tak jak pytałeś dokupić dodatkową pamięć RAM, która zawsze będzie szybsza od wirtualnej (dysku).

Oczywiście oprogramowanie antywirusowe i firewall warto mieć jednak włączony.

 

Pozdrawiam

AdamW

Udało mi się jeszcze wyłączyć kilka programów i ostatecznie zwolniłem pamięci do 30%. Co do wydajności, wczoraj z ciekawości uruchomiłem Watch Dogs i przy najniższych detalach gra działa bez problemów w około 45 klatkach (rozdziałka 1440x900 pikseli), więc przy 4 GB pamięci operacyjnej da radę nawet grać w gry wymagające 6 GB :wink: A co do samego antywirusa i firewalla, wyłączam wcześniej kartę sieciową Wi-FI i dopiero wyłączam całość.