Upgrade PC pod GTA V

Siema.

 

Tak się zastanawiam, co jest “najsłabszym ogniwem” w mojej skrzynce, wydaje mi się, że procesor. Głównie chodzi mi o upgrade pod GTA V, to raczej procek obowiązkowo no i 4 GB ramu dołożyć i wtedy by poszło na medium.

 

Na razie nie mam zamiaru bawić się w O.C procka, bo i tak nie kupię z literką “K” :slight_smile:

 

Co wymienić, kartę graficzną na 7790 i dołożyć 4 GB ramu czy lepiej zainwestować w procka i5 ? 

Misiek1227

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Misiek1227

Po co ci ramy 1600?

Ina para  rzeczy pisze ze do 1333 MHz a do 2200MHz po podkręceniu ich.

 

Co do wymiany podzespołów. Po co wymieniać teraz jak nawet nie wiadomo jakie GTA V będzie miało wymagania na komputer, czy też w końcu wyjdzie na niego. są plotki ze ma być ale jeszcze nie potwierdzone. Wiec jest to strzelanie w nie wiadome co.

 

Jak masz kase na twoim miejscu został bym przy tej grafie co masz a kupił sobie i5 w tedy już spokój z prockiem i nie trzeba będzie się martwić, ramu dokupił takiego samego, a nad grafiką pomyślał gdy będą nam już znane wymagania gry.

Tą gafę co masz to narazie zapewne daje sobie rade dość dobrze.

Nie zrozumiałem Twojego drugiego zdania “ina para […]” i dalej.

GTA V wyjdzie na pewno, wpadka Rockstara w pewnym sklepie pokazała, że będzie razem z premierą na PS4 i Xbox One.

A co do wymagań, będzie troszkę mniejsze niż na BF4, ogólnie rzecz biorąc podobne. 

 

Wiem, co do ramu, że 1600 a 1333 nie ma różnicy praktycznie w wydajności, ale pytałem się czysto teoretycznie, do jakich częstotliwości mogę wsadzić RAM.

Nie wiem, czy warto czekać, czy pamięć ram stanieje, bo na razie to trochę drogo, biorąc pod uwagę, że obecną kość kupiłem za 70 zł z przesyłką. :slight_smile:

Zakupiłem i3 2105 oraz drugą kość ramu 4 gb GoodRam 1333MHz. Zobaczymy, czy zmiany te będą bardzo odczuwalne w grach.