Upgrade PC-ta? Czy jednak czas na nowy

Witam, pisze w sprawie upgrade/u mojego PCTa, dodam zdjęcia dokładnie specyfikacji i moje pytanie: Czy jestem w stanie jakimś mniejszym kosztem coś ulepszyć/wymienić w tej konfiguracji bo ta już ledwo daje radę?
Nie wiem czy pisze w odpowiednim miejscu w razie gdybym źle trafił proszę o przeniesienie tematu.

Z góry wielkie dzięki!
Pozdrawiam.

Ps. pisząc mniejszym kosztem mam na myśli nie kupno nowej stacjonarki, tylko czy jestem w stanie coś wymienić na coś lepszego.
Proszę o wszytkie propozycje.



Witam, wysyłam zdjęcie mojej odpowiedzi na Twoje pytanie:

W pierwszej kolejności do zmiany karta graficzna, tu najwięcej można zyskać (ewentualnie dysk SSD jak nie ma?) ale to zależne od budżetu.

:open_mouth:
No nieźle ta klawa przeżyła. Klawisze starte, połysku nabrały i ogólnie stan wizualny kiepski.

Nie widać SSD, więc w pierwszej kolejności kupiłbym takowy. Potem karta graficzna - GeForce 2060 lub 1660 Super/Ti (jeśli mowa o nowych częściach).
W ostateczności może być wymiana obecnego procka na i7 z serii 9000 (może być potrzebna aktualizacja biosu).

Problem w tym że i3 12100 ma tą samą wydajność w grach co i7 9000 :slight_smile:

Jest 2% wydajniejszy i 58% tańszy :stuck_out_tongue_winking_eye:
vide: UserBenchmark: Intel Core i3-12100 vs i7-9700

narazie poszedłbym w wymiane karty, tylko słabo co się znam znalazłem takie coś
tylko nie wiem która lepsza:

czy

którą wybrac czy może w tej cenie jestem w stanie coś lepszego znaleźć według was?

Poczekaj aż pojawi się RTX 4060, wtedy ceny starszych generacji spadną.

a kiedy wychodza?

W pierwszej kolejności, bo nie widzę na załączonych screenach, dysk SSD NVMe na system i większość programów, choćby ten:

GeForce 2060 będzie sporo wydajniejszą propozycją, mimo że starszą. Pomijam fakt że 3050 jest na PCI-E 4.0 którego twoja płyta nie obsługuje.

Ale jak było już wspomniane, dysk SSD w pierwszej kolejności. To jest najwęższe gardło jeśli chodzi o wydajność i płynność działania komputera.

Czekać można tak w nieskończoność, bo zawsze będzie wychodziło coś lepszego, a starsze potanieje (albo i nie). Tylko że za kilka miesięcy okaże się, że zmienisz zdanie i będziesz chciał wymienić całego kompa, albo kupić konsolę lub laptopa i pozbyć się stacjonarki. Moim zdaniem nie ma sensu czekać.

Bierz 2060-kę którą podałeś wcześniej i dysk który podał Radek. Chociaż osobiście wziąłbym serię Blue zamiast Green - jest wydajniejsza.

1 polubienie

Do tego co napisano powyżej to jeśli nadal masz 8GB RAM w 1 kości to sugeruję dokupić drugą taką samą.

Autor ma 2x4 GB. W Kingstonach/HyperX’ach K2 w nazwie modelu oznacza „kit of 2” więc dwa moduły. Ale oczywiście, kolejne 2x4 podniosłoby wydajność w niektórych zastosowaniach.