Upgrade PC

Witam!

 

Postanowiłem troszkę odświeżyć swój PC, który prezentuję się następująco:

Intel Core 2 Q6600 QuadCore 2,4 GHZ 

MSI P35 NEO3-F P35 DualDDR2 

Dysk 500GB WD Caviar ATA 

Palit XpertVision GF 8600GT 512 DDR3 128bit 

Kingston 2x1024 800Mz DDR2

Zasilacz 400W do obudowy był dołączony

 

Chciałbym nową:

  •  Kartę Graficzną, nie za drogą np, taką: (Asus GeForce GT 630 1GB DDR3 64bit (902/1600) pytanie jest moje czy by dało rade ją podłączyć do tej płyty głównej, albo jakieś inne polecacie nie drogie z Nvidia Geforce (nie znam się na tym za bardzo)

  • Chłodzenie do kompa, wydaję mi się, że jeden wentylatorek nowy w środku by się przydał, bo pc sie grzeje strasznie

  • Zasilacz jakiś dobry nie drogi

  • Ramy, chciałbym dokupić drugą kość 2 GB, pytanie jest moje następujące, jest wiele różnych ramów, jakie lepsze będą do tego sprzętu: GoodRam 2GB 800MHz CL5 czy GoodRam 2GB 800MHz CL6 , lepiej kupić 2x1024 czy 1x2048 czy nie ma to znaczenia.

 

Chcę wymienić parę części bo od dłuższego czasu zawiesza mi się PC, ale tylko na początku użytkowania, metoda losową raz nie raz tak, byłem w serwisach i mówili, że wszystko ok ;/ Może da się wyeliminować ten błąd wymianą części :stuck_out_tongue:

 

Pozdrawiam.

 

Tutaj masz porównanie kart graficznych - http://www.benchmark.pl/strefa/ranking-kart-graficznych

 

Może lepiej wziąć jakiegoś używanego GTS 250 czy GTS 450 

Dorzucenie jednego wentylatora na pewno wpłynie korzystnie na obniżenie temperatury,

Wywaliłbym prądożernego Q6600 i zamienił na Xeona E5420 (tak zrobiłem u siebie) cena ze sprzedaży Q6600 pokryje koszty zakupu,

a Xeon jest o wiele wydajniejszy, mniej prądożerny, oraz obsługuje nowsze technologie. 

Ramy najlepiej dokupić takie same jak masz albo wymienić na szybsze 2X2GB z jak najmniejszym CL.

 

Zasilacz 400W powinien bezproblemowo dać radę, chyba, ze jest już wyeksploatowany, wówczas pozostaje tylko wymiana.

Jeśli już chcesz tu coś w niego inwestować to:

  • wymiana zasilacza na firmowy 450W -  Corsair VS 450W

  • dołożenie pamięci do 4 GB - jak masz 2 x 1, kup 2 x 1 o tych samych parametrach co zainstalowane

  • kupno karty HD7770 OC np: Gigabyte

 

i to wszystko

Z tego co widzę na necie nie dostanę pamięci Kingston 2 x 1024 DDR2 chyba tego już nie sprzedają, bo tych nie można kupić: GoodRam 2GB 800MHz CL ?

Spójrz na allegro może akurat znajdziesz to czego szukasz - http://allegro.pl/listing/listing.php?a_mask%5B18190%5D%5B4%5D=4&counters=1&id=27741&order=d&string=kingston

Może być Goodram 2 x 1 GB i  CL takie, jak mają Kingstony.

Ok, a karta graficzna będzie działać pod tą płytę główną np ta: Asus GeForce GT 630 1GB DDR3 64bit (902/1600), boję się, że kupie jakąś i nie będzie szło jej wmontować, bo może sprzęt za stary.

Karta Asus GeForce GT 630 1GB DDR3 64bit (902/1600) różni się bardzo dużo od mojej aktualnej karty GeForce 8600 GT?

Na oko 630 chyba będzie mniej wydajna niż 8600 GT.

 

Będzie pasować, ale to karta biurowa.

 

Z używek 9600 GT, ATI 4850, 5750,5770 w tej cenie co podałeś - ale,używki to wielka niewiadoma.

gdy wymieniasz grafikę na mocniejszą i dokupujesz ram musisz zamontować mocniejszy zasilacz minimum 500 tym bardziej że masz mocny procesor jeżeli masz windows xp wymień na nowszy z tąd mogą być zwiechy możesz dla pewności zaktualizować bios płyty głównej i zaktualizować sterowniki

JNJN - dzięki jeszcze raz za pomoc, a jaką kartę droższą do gier pod ten PC byś mi polecił, chciałbym kartę Nvidia GeForce, nie jakaś super droga, ale taka do 300 zł.

Do gier i nowa i do tego CPU - HD7770, warto ją kupić,bo będziesz zadowolony.

 

Zresztą nic poniżej nie warto obecnie kupować.

Ok, i ona jest dużo lepsza od mojej obecnej? Pewnie zdziwi Cię to pytanie, ale teraz mam Geforce, a teraz mi podales Radeona będzie to działać pod płytkę MSI, bezproblemu poradze sobie z wlozeniem tej karty?

 

Dużo.

 

Wszystko będzie pasować.

 

No i może trochę własnej inicjatywy i poczytaj w necie co i jak.

Oka, po wmontowaniu zasilacza i karty graficznej, trzeba sformatować system czy tylko zamontować włączyć i cieszyć się nowym sprzętem. 

Przy wymianie grafiki wskazane jest postawić system na nowo. 

Przed wymianą karty GF, odinstalujesz obecnie sterowniki GF z systemu, katalog na dysku Nvidia jak jest usuwasz ręcznie czyszczenie systemu np: Ccleanerem, restart kompa, niech system zainstaluje własne stery do karty, zamykasz system.

 

Robisz przekładkę.

 

Aktualizujesz system i oprogramowanie do najnowszego.

 

Ma być zainstalowany NetFramework 4.5.1

 

I instalujesz dopiero najnowszy ster do karty HD7770.