Upgrade podzespołów w PC

Nie kupuj innych. Kup dokładnie takie, jak te które masz. I zachowaj spokój. Pośpiech jest dobry przy łapaniu pcheł :wink:

Tutaj na OLX sa takie same, tylko kolor sie rozni. Moje czerwone te szare, to juz chyba nie powinno miec znaczenia co nie? Czy szukac jednak czerwonych i zadnych kompromisow? :stuck_out_tongue: :smiley:

Kolor nie ma znaczenia.
Będziesz kupował cały komputer dla samego RAMu? :face_with_monocle:

Nie nie :sweat_smile: pytalem sprzedajacego i mozna kupic sam RAM za 250. Dzieki za odpowiedz :slight_smile:

A, to w takim razie bierz póki jest. W razie czego będzie ci łatwiej odróżnić twój RAM od tego kupionego (gdyby coś się działo, choć to akurat mało prawdopodobne). Inaczej musiałbyś się bawić w szukanie po numerach seryjnych lub po dacie produkcji np. w CPU-Z.

Pamięci już śmigają i wszystko w porządku widać że tego też mu brakowało, teraz podczas obrobki korzysta z okolo 20GB.

Pytanie o kartę graficzną: PNY GeForce RTX 3060 Verto Dual Fan 12GB jest za 1600 na promocji nowa, warto byłoby sie nia zainteresować w kontekście tych neural filters i upgrade’a czy raczej rozglądać sie za czyms innym?

Widzę że jest obecnie trend spadkowy na ceny kart, a może jest jakiś nowy radeon który by to ogarnął? Przeważnie są tańsze a przynajmniej w grach wydajniejsze, a ja chciałbym zachować balans i tez móc pograć w coś od czasu do czasu…choc z czasem krucho.

Nie. Będzie tylko kłopot.

Tak, ale po nowym roku poczujemy oddech inflacji, trudno powiedzieć.

Do grania i owszem, aczkolwiek ich sterowniki są niestety sporo gorzej zrobione i sprawiają częściej problemy. Do tego od kilku lat ich chipy częściej padają. Do programów, nawet nie kombinuj, szkoda nerwów.

A o PNY GeForce RTX 3060 Verto Dual Fan 12GB jakie masz zdanie warto sie tym zainteresować? Może być jako zamiennik obecnej karty czy raczej szukać czegoś innego? Przydałoby mi się coś co mi ulatwi pracę z tymi zdjęciami ale jak już skończę to żeby i jakieś gry pociągnęło.

Karta jak karta, średniak. I dobrze, osobiście wolę średnie, albo nawet lekko obniżone zegary, bo te kilka klatek szału nie robi, a zwykle takie karty są trwalsze. Ale warto byłoby sprawdzić jakiego kopa daje karta zanim się kupi. Karta sama w sobie wygląda ok. prosta konstrukcja, bez udziwnień. Aby gwarancja była 36 miesięcy. Bo to się będzie dobrze sprzedawało za te dwa lata. Taki dzisiejszy odpowiednik GTX960, który trzymał się na rynku bardzo długo.