Upgrade softa Nokia E71

Witam. Podłączyłem dziś mój telefon pod komputer uruchomiłem Nokia PC Suite i jest tam opcja Software Upade. Ściągnąłem to i chciałem się zapytać czy podczas aktualizacji oprogramowania może coś pójść nie tak tzn. nie wiem jakiś error podczas instalacji i telefon nie będzie miał żadnego softa czy śmiało mogę aktualizować softa tym narzędziem. ?

smiało możesz aktualizować.

wszystko masz napisane w kreatorze uaktualniania.

pamietaj żeby zrobić backup danych na karcie pamięci i na czas flashowania wyciągnąć tę kartę z telefonu - tak na wszelki wypadek, gdyby telefon stracił wszystkie ustawienia w czasie flashowania to przywrócisz je łatwo właśnie z tej kopii.

aaa i bateria musi być naładowana - ale to też będzie napisane. i nie przejmuj się jeśli telefon po flashu będzie włączał się dłużej niż normalnie - tak jest za pierwszym razem.

Jedyne, co może pójść nie tak, to zanik zasilania i wyłączenie się komputera w trakcie aktualizacji lub rozłączenie kabla w trakcie aktualizacji.

Ja zawsze staram się robić upgrade za pomocą laptopa, gdzie nie grozi nagły zanik zasilania. Kopię kontaktów, wiadomości i ustawień zrób obowiązkowo przed aktualizacją.

Nic się stać nie może. Nie jeden update Nokii robiłem i nic się nie działo. Bateria na “full” + backup kontaktów, smsów itp. i możesz śmiało robić aktualizacje. Na pewno nie stracisz nic, a jedynie możesz zyskać :wink:

Nie piszcie bzdur że nic sie nie może stać , wystarczy zanik napięcia , wystarczy ze z jakiejś przyczyny komp się zawiesi albo zrestartuje wystarczy że zadziała jakis fierewall i zablokuje update , i telefon można sobie śmiało postawić za szyba jako demo , można 100 i 1000 telefonów zaktualizowac i nic się nie stanie a może to byc równie ten jeden jedyny i pierwszy który utraci “życie” , jeżeli tel działa bez problemów , wiesza się bardzo rzadko , nie ma sensu aktualizować mu softa , nieraz nowszy soft może zawierac większe bugi niż starszy. Jeżeli tel jest na gwarancji i zostanie uwalony podczas aktualizowania oficjalnego softu to podlega on naprawie gwarancyjnej.

To już trzeba mieć konkretnego pecha, żeby coś się mogło stać. Przypadki rzadkie, nawet bardzo.

Lepiej podchodzić do tego z ostrożnością.

Owszem zachodzi takie ryzyko że akurat ma się pecha i będzie zanikł napięcia czy nawet całkiem zostanie na parę minut wyłączony prąd, wówczas przerwany update softu skutkuje uszkodzeniem telefony.

Update softu nie trwa długo, 5 minut może. No ale to jest czas w który może stać się coś nie przewidzianego.

Najlepiej zrobić sobie kopie pamięci telefonu na karcie. Potem przywrócić i wszystko jest jak przed update softu. Z tym że kopia nie będzie zawierała zainstalowanych aplikacji.