Upgrade sprzętu. Co powinienem zrobić?

Witam, kupiłem komputer kilka misięcy temu. Byłem wtedy kompletnie zielony w temacie, dopiero potem zacząłem czytać fora o hardware i wciśnięto mi (w mojej opini) skład który nie jest wart swojej ceny (za błędy trzeba płacić :frowning: ). Dodatkowo nie mam zbytnio możliwości go podkręcić gdyż procesor (i5 4670) ma zablokowany mnożnik bo jak to w sklepie powiedzieli “po co panu odblokowany, nie ma sensu bla bla…” gdy miałem się zdecydować na odblokowany, a płyta główna jest na chipsecie B85. Karta graficzna to GeForce gtx 770. Na takim sprzęcie raczej nie mogę komfortowo grać w rozdzielczości 2560x1440, dlatego planuje dokupić drugiego GeForce’a, płyte główną wspierającą SLI która dobrze sprawdziłaby się również przy overclockingu CPU (np. MSI z87 Mpower ale to nie jedyna opcja) ponieważ niedługo (za kilka miesięcy) mógłbym wmienić procesor, tym razem z odblokowanym mnożnikiem. Pytanie tylko-Czy to się w ogóle opłaca, co o tym sądzicie i co powinienem w takiej sytuacji zrobić? Kombinować tak jak opisałem? sprzedać? (co nie będzie proste i dużo na tym strace). Liczę na waszą pomoc.

W pierwszej kolejności wymień kartę graficzną. Poczekaj na GeForce gtx 970 lub 980.

Procesor nie jest przecież zły, karta graficzna mocna. Ile masz pamięci RAM, jaki OS? Jaki dokładnie model zasilacza? Jaka dokładnie karta? gtx 770 jest dość chętny do podkręcania…

16GB RAM’u, karta od MSI 2GB. Zasilacz BeQuiet 650W OS win7 home premium 64bit. Ale podkręcanie na dłuższą mete nie wystarczy i niewiele da.

Co do gtx’a 980-taniej byłoby dokupić tą płyte główną i jeszcze jedną 770-tke (ok. 2000 zł, a 980 kosztuje 2400) a SLI z dwóch 770 byłoby wydajniejsze+miałbym lepsze MOBO.

 

Procesor niby nie jest zły ale mam niewielkie kompleksy jak czytałem posty posiadaczy legendarnej 3570ki podkręconej do 4.4 gHz :stuck_out_tongue:

Jak dodasz jescze jedną 770-tkę, to też nowy zasilacz musisz wrzucić.

Sądziłem że na upartego 650 wystarczy, ale zasilacze nie są już tak drogie, a szczerze mówiąc napaliłem się na SLI :slight_smile: Teraz proszę Was o pomoc przy wyborze płyty głównej.

jak chcesz bogatszą 

http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-maximus-vii-ranger-z97-quadlddr3-1600-sata3-raid-hdmi-dvi-d-sub-atx-maximus-vii-ranger-641613/

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z97-mpower-s1150-z97-4ddr3-usb3-glan-atx-z97-mpower-640714/

 

zasilacz starczy 

Tylko SLI z GTX 770 jest na poziomie mniej więcej GTX 780 Ti, zależy od gry. A 980 jest wydajniejsza. To już lepiej sprzedać GTX 770, kupić GTX 980. Wyjdzie kosztowo podobnie, wydajniej, mniejszy pobór prądu, prawdopodobnie obsługa DX12 i bez problemów związanych z SLI.

Dziękuje bardzo wszystkim :slight_smile: Rozmyśle się jeszcze między tymi opcjami. Jeśli wybiorę SLI+płyta to raczej wezme asusa.