Upgrade sprzetu

witam,

mój sprzęt to:

Płyta Główna: Asus P5KC P35

Procesor : Intel Core 2 Duo E4500

Grafika: Gigabyte GV-NX86S256H 256 MB

Dysk: Seagate ST3250410AS 250 GB 16 MB SATA2

Pamięci: Geil 2 GB 800 mhz dual ultra CL4

Obudowa: Tracer Tro-755 Premium 450 W.

Chciałbym go ulepszyć lekko, potrzebuje porady co powinienem zmienić w pierwszej kolejności oprócz karty graficznej (która zostanie wymieniona na pewno - nie jestem z niej zadowolony). Komputer ma służyć głównie do gier (w tym MMORPG), oglądania filmów i internetu. Na upgrade przewiduje coś ok 1000 zł + zyski ze sprzedaży pozostałych podzespołów.

Z góry dziękuje za pomoc.

Na pewno to jeszcze musisz zasilacz wymienić.

Zasilacz to dno. Corsair 450VXEU.

Foxconn P35AS

RADEON H4850

Crucial BALLISTIX 2x1GB

Samsung SpinPoint F1 320GB

Zasilacz Corsair lub OCZ lub Modecom MC - 400W zostawi jeszcze trochu zapasu.

Nie jestem pewien czy proc może zostać ze starego - bo chyba można go trochę skręcić.

sorry ze jestem upierdliwy ale macie coś na poparcie swoich slow? bo napisać ze to jest lepsze od tego to i ja potrafię bazując na tym co ktoś powiedział. chodzi mi o jakieś testy, wyniki testów, objaśnienia dlaczego akurat foxconn a nie np asus, gigabyte czy msi. z góry dzięki.

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2521-30

Test foxconna. Czego jeszcze testy sobie życzysz?

chodzi mi dokładnie o coś takiego. napisać ze a jest lepsze od b nie dając przy tym żadnych przykładów tej przewagi jest dla mnie jakieś gołosłowne po prostu. jeśli można prosiłbym tez o wypowiedzi użytkowników sprzętu który podaliście.

wszystkich elementów które podajesz jako superanckie. dlaczego takie są, a dlaczego inne to “dno”.

Radeon HD 4850 - http://pclab.pl/art32994-6.html

Crucial Ballistix - tu nie mogę znaleźć testu, ale fakt, że są na micronach D9GMH mówi sam za siebie - pamięci są królami overclockingu.

Samsung F1 320GB - tutaj co prawda nie ma testu po polsku, ale… http://www.frazpc.pl/b/209480 poczytaj to.

Zasilacz - bez komentarza… Nie można porównywać markowego zasilacza z tym shitem dołączonym do obudowy.

Cooler Master Elite 331/332/333 - to ciekawe propozycje dobrze wykonanych, w miarę tanich obudów.

Ludzie… oszaleliście? Po co wymieniac przyzwoitą płytę główną na p35 na niewiele lepszą? I bardzo szybkiego seagate’a z 250gb’owymi talerzami na też nie tak dużo szybszego samsunga? Po co zmieniac dobry ram na taki który jest lepszy tylko jeśli szalenie go podkręcasz co i tak ma niewielki wpływ na wydajnośc procesorów intela?

No sorry ale chyba niedoczytaliście że on ten zestaw ma i chce go zmodernizowac poprostu.

Warta wymiany jest oczywiście karta graficzna na radeona 4850 (500zł minus ok. 150zł może więcej ze sprzedaży 8600).

Zasilacz na cosraisa vx450 albo nawet tx750 (na zapas, bo jest fundusz, a więc załóżmy że tx czyli 300zł). No i zostaje ca. 350zł, można zmienic procesor na 45nm e7200/7300 za ok 400zł minus to co dostaniesz za obecny procesor czyli przynajmniej ok 200zł i zostanie 150zł na porządne chłodzenie procesora np scythe mugen. koniec.

O coś w podobnym tonie mi chodziło. Nie będę wymieniał wszystkiego bo jest teraz na topie, albo jest tak podatne na OC ze z 1 GHz zrobię 3. karta graficzna poleci na pewno, procek możliwe ze tez (chociaż w sumie można go skręcić na 3 GHz bezproblemowo). Płyta i pamięci raczej zostaną, możliwe ze zamiast wymieniać dokupię jeszcze 2 kości. Dysk zostanie tez raczej, jestem z niego bardzo zadowolony. Inną sprawa jest zasilacz (na czym się kompletnie nie znam, przyznaje). Może mi ktoś wyjaśnić czemu ten jest aż taki zły? Albo chociaż podać linka do artykułu gdzie jest opisane co i jak z zasilaczami. Z góry dzięki.

Ja bym na twoim miejscu sprzedał te kości RAM i kupił przyzwoity komplet 2x2GB, jak już.

  1. Bardzo niska sprawnośc elektryczna = wysoka temp pracy, duży pobór prądu z sieci, relatywnie szybkie zużycie kondensatorów i tranzystorów w nim zawartych.

  2. Niestabilne napięcia wytwarzane przez ten zasilacz = szybkie zużycie zasilań podzespołów komputera - płyty głównej i karty graficznej, co objawia się uszkodzeniami ich kondensatorów. Możliwa też niestabilnośc systemu przy większym obciążeniu.

3.Brak zabezpieczeń elektrycznych / bądź źle/nie działające - ryzyko uszkodzenia całego sprzętu w razie przepięcia w sieci.

4.Ogólnie są to marne konstrukcje przez co są awaryjne i przyzwoicie działają najwyżej przy 50% mocy deklarowanej przez producenta.

Taki corsair vx450/tx750 z uwagi na samą wysoką sprawnośc zwórci się w rachunkach za prąd w ciągu roku/półtora jeśli sporo korzystasz z komputera, a dodatkowo nie mają żadnych wyminionych powyżej wad, są bardzo ciche i mogą stabilnie dostarczac ok. 20% więcej mocy niż mówi nalepka :slight_smile: . No i mają ekstra czarny matowy lakier, chropowaty w dotyku :slight_smile:

Ja w tym zestawie wymieniłbym tylko Grafike, zasilacz i ewentulanie procka chociaż jak go kręcisz na 3,0ghz to raczej nie trzeba na razie wymiany

Zmieniać płytę główną dla nazwy to niezły idiotyzm, przy intelu też te ramy starczą wystarczy że da dzielnik 1:1 i wszystko gra.

A ty jesteś książe w złotej zbroi lub synalek prezesa że wszystko za ciebie inni robią ?

Dostałeś wiadomość że lepsza jest taka a taka płyta i sam powinieneś poszukać testów w sieci tej płyty oraz płyty którą masz i wyciągnąć wnioski, tak samo z resztą sprzętu. Trochę samodzielności w życiu nie zaszkodzi.

Jestes tu po to zeby sie wymadrzac? Ktos cie nie rozumie czy cos? Ja po prostu potrzebuje pomocy w czyms na czym sie do konca nie znam. Dlatego jesli mi ktos cos poleca warto by bylo zeby cos podal na potwierdzenie swoich slow. Poza tym nie siedze w sieci 24/7, a sprzet i owszem sprawdzalem. Jesli nie potrafisz pomoc to chociaz sie nie udzielaj.

dzieki za wyjasnienie, bede mniej wiecej wiedzial czym kierowac sie przy wyborze zasilacza. Dzis bylem w sklepie i stanelo na tym ze wymienie grafike (opchnieta za 210 zl) za nowa zaplace 490 (Gigabyte Radeon 4850). Natomiast z zasilaczem jest taka sprawa ze sa 2 tylko w sklepie: Modecom 500 W ( chyba Feel) i pentagram 620 W (PSF-620-A12S). I tu mam troche dylemat bo wyrzucic 300 - 400 zl na zasilacz pentagrama o ktorym czytalem ze nie do konca spelnia pokladane w nim nadzieje, wydaje mi sie niezbyt dobry. wiec chyba stanie na tym ze zakupie corsaira vx450 lub 520HX w innym sklepie.

dzieki za pomoc i pozdrawiam.

Bardzo kiepski sklep w takim razie… jeśli nie ufasz internetowym to poszukaj salonu komputronika w pobliżu…

to nie tak - po prostu chcialem kupic od reki a takie modele tylko zostaly z zasilaczy :slight_smile: na zamowiony czekalbym 2 dni robocze.

To chyba lepiej poczekać te 2 dni i cieszyć się z działającego dobrego zasilacza niż żeby coś potem się z nim działo

Dokładnie. Feel… Boże, co ludzie kupują… Corsair to przynajmniej o 2 klasy lepszy zasilacz.

Mam do wyboru OCZ stealthXstream 500 w sli, OCZ stealthXstream 600 w SLI, Tagan U33 2 - force series 500W, corsair 450 vx,corsair 520hx,corsair 750 tx. Jak zwykle gdy jest za duzo rzeczy pojawia sie problem z wyborem. Pytanie do doswiadczonych uzytkownikow: ktory z tych wymienionych bedzie najlepszy dla mnie? Dodam ze karte GB 4850 juz mam ale nie zdecydowalem sie na podlaczenie jej ze wzgledu na tracera w obudowie. Czytalem o wszystkich zasilaczach, mam swoj typ ale chcialbym zasiegnac jeszcze porady. Dzieki.