Upgrade starego pc czy wymiana płyty głównej?

witam !

mam pytanie, mianowicie mam takiego pc :

1.czy opłaca się do niego dokładać ramów/nową karte graficzną, czy lepiej wymienić całkiem płyte główną i wtedy dokładać pamięć itd.

2.musi to być wersja dość budżetowa

3.jeśli trzeba inwestować w płytę główną to nie ma mowy o lutowaniu niczego, mam umiejętności pozwalające jedynie na poskładanie gotowych części, tzn podłączenie ramów, podłączenie i ustawienie dysków itp

4.http://www.allegro.pl/item1087323175_gi … szawa.html takie coś zdaje sie wyglądać atrakcyjnie, co poradzicie?

5.to komputer rodziców używany do filmów/zdjęć/podstaw photoshopa/przeglądania internetu

bedę wdzięczny za odpowiedź

pozdrawiam i dziękuje

Wszystko jeszcze zależy od tego do czego używasz komputera. Ale myśląc przyszłościowo polecałbym jednak zainwestować w nowszy sprzęt. Nowa płyta na procesory 2-4 rdzeniowe, karty PCI-E, dyski S-ATA no i ramy DDR2 lub 3. Inwestując w to co masz tj. więcej Możesz tylko niewiele przyśpieszyć a dalej topisz pieniądze w ten stary sprzęt który później będzie trudniej sprzedać. Jeśli natomiast nie chcesz kupować nowego to zmiana karty graficznej np na radeona 9600 xt lub 9800 + większy dysk + 512 MB ramu powinno trochę usprawnić na jakiś czas Twój komputer zwłaszcza do tego co go używasz.

dzieki, jeszcze jakies propozycje/sugestie?

Ile możesz max wydać? Najlepiej to zmienić większość kompa proc Sempron 140 ok 140 zł, płyta np Gigabyte GA-MA74GM-S2H (ma grafikę wyjścia d-sub, dvi, hdmi) ok 200 zł, dysk Samsung F3 500GB ok 200 zł, ram 1gb ddr2 koszt 80 zł za 1gb, i może zasilacz nie podałeś modelu np Huntkey 350/400W ok 100 zł.

Dołożyć ramu do 1-1,5gb, kupić nowy dysk i jeszcze by jakoś chodziło, grafiki nie ma co zmieniać przy prog graf 2D główna rolę gra proc, ram, dysk.