Upgrade starego PC za małe pieniądze

Witam,

postanowiłem trochę ulepszyć mój stary PC, aby był bardziej “używalny”. Aktualna konfiguracja:

MOBO: Asus P5B SE

CPU: Intel Core 2 Duo E6550 2.33 GHz

GPU: Nvidia GeForce 9500GT

RAM: Transcend DDR2 2x2GB

Zasilacz: SilentiumPC Deus G1 500W

 

Chciałbym wymienić procesor i myślałem nad: Core 2 Quad Q8200 2.33GHz (ok 120zł na allegro)

Myślałem również nad zmianą karty graficznej, ale tutaj nie mam typu. Co polacacie (za podobną cene, co procesor)? Może być używana.

 

Co o tym myślicie? Co polecacie? Czy to się w ogóle opłaca?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Szukaj raczej Q6600 w rewizji G0. Do niego możesz kupić używanego Radeona HD 5770/6770.

 

Chociaż ja na Twoim miejscu zbierałbym raczej na nowy zestaw. Inwestycja w ten jest mało opłacalna. 

Dziękuję za odpowiedź, zastanowie się nad tym procesorem. Jeśli chodzi o karty to w podobnej cenie widziałem używane GTX 550Ti. Może lepiej iść w “zielonych”?

 

Nie czuję narazie potrzeby wydawania 3 tysięcy, na nowy komputer. Ten co mam służy mi już 8 lat i chce go trochę ulepszyć, żeby pochodził jeszcze kilka i myślę, że wydanie w tym celu ok, 400 zł nie jest złym pomysłem.

 

Pozdrawiam

A może Intel Core2 Quad Q8400? Jest niewiele droższy od Q6600, a nowszy i chyba wydajniejszy. Do tego GTX 550/560 Ti i za nieco ponad 300 zł powinna być duża poprawa wydajności. Co myślicie?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

 

PS Jeśli w specyfikacji płyty głownej jest coś takiego: “The chipset officially supports the FSB up to 1066 MHz. Tuned by ASUS exclusive technology, this motherboard natively supports up to FSB 1333 MHz”, to czy Q8400(FSB1333) będzie bez problemów działał, czy jednak lepiej i bezpieczniej zainwestować w Q660? Do tej pory używam E6550, który też jest na szynie 1333MHz i problemów nie ma.

Q8300 i 8400 to są obcięte z pamięci cache Q6600. Przez to są mniej wydajne, a także gorzej się podkręcają. Zaletą tej serii jest niższy pobór energii, oraz niższe temperatury.

 

GTX 560 Ti możesz kupić, o ile znajdziesz w dobrej cenie.