Upgrade systemu windows z 7 do 10


(Madras) #1

Witam,
Znajomy ostatnio poprosił mnie, abym przeinstalował system na jego PC. Niestety nie posiadał ani płytki, ani partycji recovery na dysku. Wyłuskałem klucz do systemu programem Product Key, dzięki któremu powinienem pobrać czystą kopię systemu windows 7 ultimate ze strony Microsoftu https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows7. Niestety przy weryfikacji wyskakuje błąd, świadczący podobno o braku możliwości pobrania iso dla wersji oem https://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows_7-windows_install/pobieranie-windows-7-b%C5%82%C4%85d-715-123130/57f85e5f-d26c-4883-8bc9-fcaad25a95ab.
Przez powyższe problemy szukałem informacji o możliwości zaktualizowania systemu do wersji 10. Znalazłem wskazówkę, że przez program lojalności można uzyskać “przyzwolenie” na upgrade systemu. Chciałbym się dowiedzieć, czy po przejściu do 10, będę mógł legalnie aktywować system, jeżeli wcześniej napotkałem problemy z weryfikacją ze strony Microsoftu? Poza tym, czy istnieje możliwość aktualizacji z wersji 32 bit na 64 bity?

PS Windows 10 posiada wbudowane narzędzia do czyszczenia, resetowania systemu. Z tego względu zależy mi, aby przejść na wyższą wersję. Zaoszczędziłbym sporo czasu na takim zabiegu, a i znajomy posiadałby dłuższe wsparcie techniczne dla nowszego systemu.


(Mark7) #2

Obraz systemu pobierz za pomocą Windows ISO Downloader - jest na DB.


(Longhorn2009) #3

Windows 10 możesz pobrać bezpośrednio ze strony producenta https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10
Aktualizacja nadal jest możliwa. System po zainstalowaniu będzie aktywowany, o ile to oryginał. Możliwości przejścia z 32 na 64 bit nie ma innej jak czysta reinstalacja.


(Madras) #4

Dziękuje za odpowiedzi. W takim razie zabieram się do uaktualnienia systemu.