Upgrade Vista to Vista

Witam.

Posiadam Viste Home Premium.

Czy można ja jakoś uaktualnić do Bussines - np pobranego z MSDNA. I czy jest jakaś większa różnica między wersją ze sklepu a z MSDNA.

Ponadto zastanawiam się dlaczego Vista kosztuje “tu” ok 300 zł a tam 1700 zł? Mimo że to ten sam system.

Wiem że chodzi o cos ze słowem Box czy oem ale nie wiem do czego mi to potrzebne.

Pozdrawiam

uaktualnić można tylko nie wiem czy jest sens

zacytuje wiki bo nie chcę mi się pisać całego wywodu :wink:

Wiki: Vista Business: Porównywalna do Windows XP Professional i przeznaczona dla rynku biznesowego. Dodaje obsługę domen systemu Windows Server, której brakuje we wszystkich edycjach Home. Edycja ta jest dostarczana razem z nową wersją serwera IIS (Internet Information Services). Licencja uprawnia do korzystania do downgrade - starszej wersji czyli Windows XP Professional (także 64bit).

co do BOX i OEM to różnica jest taka że OEM to

Wiki: Oprogramowanie OEM jest znacznie tańsze od oprogramowania typu BOX. Przypisanie oprogramowania do jednego komputera lub jego części. Uniemożliwia to ponowną instalację oprogramowania na nowszym sprzęcie zakupionym przez użytkownika tego oprogramowania.

co do Windowsów z MSDNAA można z nich korzystać ale skoro masz własną licencję i nie potrzebujesz komponentów które oferuje Business to nie wiem czy jest sens uaktualniać

tu masz jeszcze opis edycji visty w Dobrych Programach http://vista.dobreprogramy.pl/index.php?dz=8&a=96

MSDNA - no niestety trzeba instalować na nowo. nie ma możliwości instalowania wersji akademickiej na posiadającej inną licencję.