Upgrade Visty Home Basic do Premium w wersji OEM - możliwe?

Czy można legalną Vistę HB w wersji OEM (preinstalowana na laptopie) upgrad’ować do wersji Premium ??

Pytam bo róznica między wersja Basic OEM a Premium OEM np w Vobisie to 20 zł przy zakupie takiej wersji. Czy można więc za dopłatą zbliżona do tej różnicy zrobić upgrad?

Musisz wykupić licencje, ale nie za 20 zł.

Mam dwie wiadomości: dobrą i złą.

Zła: za pełną cenę licencji…

Dobra: Vista Basic głównie tym różni się od wersji Premium, że w Viście Basic nie działa tryb aero. Istnieje za to prosty i darmowy sposób na jego włączenie: Aby tego dokonać, wystarczy uruchomić edytor rejestru, w którym należy w kluczu HKEY_CURRENT_USER -> Software -> Microsoft -> Windows -> DWM zmienić wartość Composition na 1 oraz Composition Policy na 2. Następnie trzeba zrestartować system.

I już.

Dzięki za odpowiedzi.

Za cała kwotę to niestety nie kupię, skoro zapłaciłem przy kupnie laptopa za Basic…więc przy niej zostanę.

Co do tego:

To ja u siebie mam takie ustawienia od początku, bo nigdy ich nie zmieniałem więc to coś chyba nie tak…?

Złączono Posta : 17.11.2007 (Sob) 23:30

No i u mnie karta graficzna może jest nie do aero, tzn nigdzie nie ma tego WDDM. Może sterownik inny trzeba ale jaki? żeby nie pochrzanić. Oto mój laptop:

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/pl/pl/ho … 22744.html

Złączono Posta : 18.11.2007 (Nie) 11:23

Szukałem po innych forach i ten opis nikomu nic nie zmienia, to chyba jakis żart z tym Aero

premium ma więcej programów wbudowanych: narzdzie wycinania itp…