Upgrade Visty, jej spolszczenie lub nowa instalacja

Mam niemały problem, kupiłem lapka w USA, system VIsta Home z kluczem, już zainstalowany, bez płytki.

Niestety wrzucili mi tyle syfnego oprogramowania, jedna partycja dysku, brak polskich znaków - początkowo chciałem wyrzucić Vistę na XP, ale jest to niemożliwe, dysk SATA - lapek Toshiba, brak sterów.

1.Czy mogę zrzucić ten system, który teraz posiadam na dysku - na płytkę i zrobić nową instalację systemu od początku samodzielnie ?

2.Czy mogę dokonać spolszczenia tego systemu ?

  1. Nie

  2. Nie

Zainstaluj XP, podaj jaki to lap a my znajdziemy stery.

Ad.1 Masz zapewnie partycje recovery i jej zawartosc

Ad.2 Nie ma mozliwosci spolszczenia.

hmmm…ciężką sprawa,nie wiem czy dobrze myślę,mogę się mylić,i może nie być takiej opcji,ale jedyne wyście widzę takie:z upgradeować Viste w Polsce i starać się w M$ o nośnik zamienny…jakby się udało to powinieneś dostać polską edycje,z tym że nie wiem czy to wykonalne.

Cholera, w takim razie jeśli jest to możliwe to prosiłbym o pomoc z zainstalowaniem XP.

Toshiba x205-s9800 dysk SATA

Przy instalowaniu XP pojawia się błąd z dyskiem i w tym momencie instalacja, a raczej jej początki są zakończone.

Wyczytałem na forach, że muszę mieć do SATY sterowniki, ale podobno Toshiba ma umowę z MS i nie ma sterów ;/

Nawet formata C:/ nie mogę zrobić, by pozbyć się tego systemu.

A może zrobić upload-upgrade do Visty Ultimate ?? i wtedy jakoś da się spolszczyć ?

randall5 , tak by dało rade właśnie pisałem o tym post nad Tobą,a jak by się udało dostać nośnik zamienny to już nie masz badziewnego oprogramowania :D/

Ok, a teraz najgłupsze pytanie: jak tego dokonać, jak starać się o nośnik, jak zrobić ewentualny update ? (gdyby z XP nie wyszło)

Pytania laika, więc proszę o cierpliwość.

randall5 ,

http://www.microsoft.com/poland/windows … rview.mspx

a o nośnik to trzeba dzwonić do M$-z tym że to tylko moja teoria

i chyba taniej jest kupić

http://sklep.vobis.pl/oferta/oprogramow … em_pl.aspx

kolego pobierz z tej strony to co napisałem oczywiście do Visty jaką masz tam jest wszystko napisane i postępuj http://www.froggie.sk/ pobieramy z tej strony program Vistalizator_1.36 i spolszczenie do Visty instrukcja instalacji spolszczenia przez program Vistalizator Odpalamy Vistalizator

klikamy na : Add language

wskazujemy spolszczenie i dajemy open

Installed languages wybieramy język Polish

klikamy Install

po prawej stronie mamy jeszcze opcje

Change language – zmiana jezyka

Remove language – usuniecie jezyka

sprawdzone jeżeli zrobisz tak jak napisałem spolszczysz każdą Vistę

Jeśli działa to chętnie spradzę.

realmadryt , ale to może coś pomieszać

i w ogóle wiesz jak ogólnie zachowuje się system?testowałeś?tak z ciekawości pytam.

nie bo sam taką Vistę spolszczałem kuzynowi który kupił laptopa w angli

W dniu 10.07.2008 , o godzinie 11:10 został dopisany post przez realmadryt

na skrenach jak wejdziesz na tą stronę masz wszystko pokazane

realmadryt , dobre to będzie, randall5 , to jeden problem masz chyba z głowy :smiley:

Mam nadzieję, że nic się nie popier.oli.

bo będę musiał ściągać po torrentach nową vistę :wink: i oryginalna z kluczem przepadnie.

na skrenach jak wejdziesz na tą stronę masz wszystko pokazane i postępuj tak jak widać na rysunkach i przeczyaj dokładnie to co napisałem wcześniej ja nie miałem problemów kilka minut i Vista była po polsku

randall5 , hehe,może nie bedzie tak źle,jak coś to zapewne masz partycje recovery-to przywróci “fabryczny” obraz dysku

Niby wszystko fajnie, ale i tak przeinstalowałbym ją :wink:

Nawet nie wyobrażasz sobie, ile programów nawgrywali mi.

witam, możesz mieć vistepl ale polska vista jest gorsza (brak rozpoznawania mowy) i brzydka (szerokie menu start które zajmuje pół ekranu, można je zwężić, poradnik znajdziesz w sprawdzonych poradach).

Oto co zrobić aby mieć viste pl:

-pożycz od kogoś płyte z vistą pl (wersja obojętna bo na płycie są wszystkie wersje)

-zainstaluj z niej viste wpisując swój key

-system będzie wykrywany jako legalny gdyż klucz jest przypisywany do wersji visty a nie języka…