Upgrade visty pl na 7 en?

hejka. mam taką sprawe,

dziewczyna moja kupiła nowego lapa Toshiba, lap ten miał viste EN, po pierwszym odpaleniu uznałem że za dużo tam smieci zamulających sprzęt i zrobiłem format wszystkiego łącznie z partycją która służyła do przywracania systemu, a następnie przy użyciu klucza produktu z pod spodu laptopa postawiłem jej czyściutki system ale w wersji PL. po kilku tygodniach dokopałem sie na stronie Toshiby do podstrony na której da sie zamówic uaktualnienie systemu i sprawdziłem czy moge kompa zaktualizować do wersji 7, wpisałem numer seryjny i okazało sie że moge że mają tego kompa w swoim spisie laptopów którym należy się to uaktualnienie, zamówiłem to uaktualnienie niebawem bedzie dostarczone według numeru zamówienia jak sprawdzam wychodzi że dzisiaj bedzie dostarczony seven h.p. EN, i tu pojawia się moje pytanie czy ta cała akcja przejdzie ?? czy jak zrobie tą aktualizacje z visty PL na sevena EN czy to się uda ?? czy odrazu lepiej zrobić format i postawić czystą instalacje z tej płyty co przyjdzie ?? a i czy to jest możliwe tak jak w przypadku visty że mając klucz produktu można postawić z pożyczonej płyty system po polsku ??

z góry dzięki za odpowiedź

Co do aktualizacji systemu to wydaje mi się, że nie będzie problemu. Podczas aktualizacji win 7 usuwa vistę, pozostawiając tylko pliki ustawień, dokumenty, itp.

nie zaaktualizujesz visty pl do 7 eng gdyż wyskoczy ci komunikat że systemy są w różnych językach.

Osobiście uważam że lepiej zrobić czystą instalacje z formatem a nie bawić się w updaty…

Istotnym jest też czy to co dostaniesz od Toshiby da się zainstalować na czysto. Być może dostaniesz sam upgrade, który wymaga zainstalowanej wcześniej Visty. Do tego dochodzi poruszony już wątek niezgodności językowych ;]

Jeśli będzie to “nie upgrade” to zapewne najlepiej byłoby instalować system od zera tj. na czysto.

narazie panowie nic nie przyszło status zamówienia na stronie Toshiby nie uległ zmianie i jest napisane że termin dostawy 23 listopada ale nic nie doszło jak i też nie zabrali kasy z konta…

mam nadzieje że to przyjdzie wersja upgrade zwykła a nie skompilowany nośnik przez Toshibe dla danego komputera bo na taką opcje natrafiłem wczoraj przeglądajac pytania i odpowiedzi na tej stronce od upgradu…

a jak się ma instalacja z innego nośnika przy użyciu klucza produktu z spodu komputera ??

Klucz na spodzie komputera zapewne jest kluczem do Visty także pod 7 nie ruszy zbytnio :stuck_out_tongue:

wraz z 7 dostaniesz płytkę i naklejkę z kluczem COA, którego należy użyć do instalacji 7. Ten ze spodu laptopa jest tylko do Visty.

panowie pisząc klucz produktu ze spodu kompa miałem na myśli nowy klucz ten który przyjdzie wraz z płytką przecież bede musiał go przykleić do kompa po instalacji i ponawiam moje pytanie czy da rade postawić sevena z innego nośnika przy użyciu klucza który dostane od toshiby wraz z zestawem upgrade ??

zależy mi na tym ponieważ to co przysle Toshiba to bedzie seven home premium EN a ja mam już kopie sevena wszystkich wersjii w PL i chciałbym zrobić tą instalacje w języku polskim, wiem że w przypadku visty jest to możliwe robiłem to wiele razy sobie i znajomym, mieszkam w anglii

edit…

dziś mija jeden dzień gdzie powinnienem mieć już ten system na stole a tu jak na razie nic… na stronie toshiby nadal widnieje wpis że dostawa na 23 listopada ??

OLEWANIE KLIENTA

tak możesz zainstalować z dowolnego nośnika;nic się w tej kwestii nie zmieniło…