Upgrade Win Vista do Win 7 RC


(Bartosz Wieclawski) #1

witam,

czy istnieje możliwośc upgradu win visty pl do win 7 rc?

zdaję sobie sprawę, że nie jest to jeszcze wersja finalna i nie powinno się jej instalowac jako jedynego systemu na którym chce się pracowac. ale gdybym jednak chciał się na taką operację zdecydowac, czy istenieje w ogóle taka możliwośc? nie chciałbym tracic wszystkich informacji zapisanych na dysku na którym znajduje się obecny system operacyjny.

jesli taka operacja mogła by zostac przeprowadzona, to jak tam z kompatybilnością większości programów z win 7 rc?

i jeszcze jedno. jeśli zdecydowałbym się na powrót do visty czy będzie możliwe odinstalowanie win7 bez formatowania dysku i powrót do sytuacji sprzed instalacji nowego windowsa?

z góry dziękuję za odpowiedź.


(Hitm3n) #2

Downgrade chyba nie można robić, bynajmniej nie do Visty. Poza tym, istnieje możliwość stworzenia wirtualnego dysku (tutaj i tutaj). Nie wiem tylko, jak z tymi programami, czy 7 odczyta te programy. Sam będę z tym kombinował, ale to w weekend.


(system) #3

win 7 mało wirusów hehe :wink:

ale do rzeczy

testuje go większość programów działa używam go do pracy,nauki,zabawy jest świetny! zero zwisuw i ekranów śmerci ;D Sprzęt ocenił mi 5,5 + działa szybciej na nim niż na XP bo nie umiał XP go obsłużyć mojego komputera ja go polecam !


(Bartosz Wieclawski) #4

dzięki za obie odpowiedzi.

ale co do wypowiedzi AreOO, upgradowałes swój poprzedni system operacyjny, czy istalowałes win7 od początku?

pytam, bo niestety nie jestem jakiś bardzo biegły w komputerach i nie wiem czy jest tu jakaś różnica, a nie chciałbym narobic sobie bałaganu. co prawda mam dwie partycje i jedna z nich przeznaczona jest na dokumenty, więc teoretycznie nie powinienem ich utracic przy jakichkolwiek zmianach na tej z OS, ale mimo wszystko chciałbym dowiedziec się jak najwięcej przez wszelkimi próbami.

w każdym razie generalnie uważacie, że win7 RC jest na tyle stabilny, że można go zainstalowac jako system do pracy? bo przyznam szczerze że vista mnie już wykańcza.

i jeszcze jedno pytanie. na ile czasu mamy klucz?


(Marcinxpd) #5

Potwierdzam Windows 7 RC po prostu wymiata. Jest 1000 razy lepszy od Visty i mi także działa lepiej niż Xp, którego instalowałem na moim kompie :smiley: Xp już sobie nie radzi z najnowszym sprzętem :? A był takim fajnym systemem :expressionless:


(Hitm3n) #6

Klucz jest do lipca 2010 roku jeśli dobrze pamiętam, od 1 marca 2010 komputer będzie się wyłączał po 2h pracy (w kółko tak, może coś później na to wymyślą hakierzy xd) tutaj link do zrzutu ekranu z info o RC


(Bartosz Wieclawski) #7

to jeszcze jedno pytanie.

czy na Asusie, AMD Turion 2,20GHz, 1gb RAM win7 będzie chodził przyzwoicie? Może ktoś ma zainstalowany na podobnym sprzęcie? trochę niepokoi mnie ten 1gb ram.


(Hitm3n) #8

NA maszynach wirtualnych, z 512 RAM podobno chodził bardzo dobrze. Więc myślę, że te 1GB starczy, zależy jeszcze do czego chcesz używać tego systemu.


(Protofik+Dobreprogramy Pl) #9

tylko ściągnij x86


(Bartosz Wieclawski) #10

bardzo dziekuję za wszystkie odpowiedzi:) dziś myślę ze upgradeuje swoją vistę. w razie jakiś problemów (a znając życie będę je miał:slight_smile: ) będę się jeszcze zgłaszał:slight_smile:


(system) #11

Według Winver:

WinverRC7100.PNG