Upgrade Windows 10 do 10 Pro z klucza na stronie komputer swiat czy to legalne?

Cześć. Jako że męczy mnie jedna rzecz. Chciałbym się zapytać bardziej doświadczonych. Nie doczytałem zbyt dokładnie artykułu. Tak wiem to był błąd ale może dzięki Wam uda mi się go naprawić. Nie podam o jaki artykuł chodzi bo dostanę warna za reklamę czy coś w ten deseń. Więc aktywowałem Windows 10 do Windows 10 Pro ale kluczem ze strony ks która pisała, że klucz został udostępniony przez Microsoft na potrzeby naprawy problemu z aktywacją. I tego nie doczytałem. Myślałem, że klucz można użyć po prostu do upgraedu Home do Pro. Niestety raczej tak nie jest. Czy jeśli aktywacja powiodła się to mogę to tak zostawić? Czy mimo wszystko wrócić do Windows 10 Home? Czy tak będzie lepiej? Czy w ogóle jest to możliwe?

Nie wiem, nie znam artykułu. Możesz takowy udostępnić nic się nie stanie.

Najprawdopodobniej klucz jak pisałeś - naprawił problem z aktywacją, ale zapewne za jakiś czas będzie wołał o podanie właściwego klucza. Nie sądzę by Microsoft od tak dawał klucz do wersji Pro dla każdego. 

Jak słusznie zauważyłeś, klucz jest udostępniony w “razie problemów z aktywacją” - jednak do wersji PRO.

Za artykułem: " Klucz ten nie może zostać użyty do aktywacji. Jak to więc działa? Użycie powyższego klucza powoduje wymuszenie procesu aktualizacji do Windows 10 Pro, ale aktywacja systemu będzie mogła zostać dokonana później tylko z użyciem legalnego klucza."

Hmm okej dzięki Wam za info. Nie wiem ale system nadal jest aktywowany. Ale w porządku zaraz wrócę do home. Jeszcze zapytam. Czy jeśli zrobiłem upgrade Windows 8 do Windows 8.1 i potem do Windows 10 to mogę od razu sformatować dysk i zainstalować do Windows 10?

Jeśli masz obraz systemu to tak.

Jeśli zrobiłeś tak jak mówisz - metodą schodków, to 10tka powinna łyknąć klucz.

Ta, jak to nazywasz “metoda schodków” od kilku miesięcy nie jest wymagana przy instalacji i poprawnej aktywacji Win 10 przy przechodzeniu z wcześniejszej wersji systemu.

"Uwaga

Od momentu wprowadzenia listopadowej aktualizacji system Windows 10 (wersja 1511) można aktywować za pomocą niektórych kluczy produktu systemów Windows 7, Windows 8 i Windows 8.1. Aby uzyskać więcej informacji, zajrzyj do sekcji Aktywowanie systemu Windows 10 (wersja 1511 lub wyższa) za pomocą klucza produktu systemu Windows 7, Windows 8 lub Windows 8.1 w tym temacie."

źródło: http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-10/activation-in-windows-10

Czyli jeśli chciałbym zupgraedować Windows 8 do Windows 10 od razu to jest to możliwe dobrze zrozumiałem? I jeśli jest napisane nie których kluczy to znaczy jakich kluczy?

Czy w ogóle zrozumiałeś to co napisałem i to co zacytowałeś? Mam 100% pewności, że nie. Zacznij czytać ze zrozumieniem.

Aktualizacja jest możliwa tylko dla systemów Win 7 i Win 8.1 , tej możliwości nie podlega system Windows 8!

 

Nie jest wymagana wcześniejsza aktualizacja i ewentualna późniejsza instalacja na czysto, możesz od razu instalować na czysto, na czystej partycji i podajesz klucz wcześniej używanego systemu.

@Cedar - z pewnością Ciebie nie rozumiem. Wiem jednak na pewno, że @Nivez aktywuje bez problemu świeżą instalację 10tki.

Zgadzam się, tak jak wspomniałeś nazwana przeze mnie “metoda schodków” nie jest wymagana. Świeżą instalację 10ki można aktywować kluczem z 7 lub 8.(1). Jednak jak podają źródła, są sytuacje, że potrzebna jest aktualizacja z wcześniejszej wersji, aby “czysta” 10 przyjęła klucz. Kolega ma to z głowy - taki był wydźwięk mojej wypowiedzi. Odnośnie czytania ze zrozumieniem - zapraszam do zapoznania się z przytoczonym przeze mnie artykułem.