Upgrade Windows i przeniesienie sterowników

Witam.
Mam windowsa 7 home premium i chiałbym zmienić go na professional. Mam płyte i wszystko ok ale niewiem jak zmienic ten system i pozostawić sterowniki.

A masz oryginalny klucz do Professional ?

tak

Włóż płytkę z systemem do napędu i zamknij system. Uruchom ponownie komputer, wywołując BIOS (delete). Ustaw bootowanie z płyty - tak uruchomi Ci się instalator.

tyle to wiem ale co zrobić żeby sterowniki zostały

jakie sterowniki ?

wystarczyły by mi do internetu bo wtedy mógł bym se reszte zainstalować a jak nie bede mial do neta to lipa

A co to za problem pobrać wcześniej te najważniejsze sterowniki (rozumiem że do płyty głównej) i je zainstalować tuż po instalacji systemu ?

a gdzie mam sprawdzić jakie sterowniki pobrac zeby internet działał

w internecie oczywiście, a gdzie? Rozumiem że dedykowanych płyt CD już nie masz do komponentów, więc zrób tak - rozkręć obudowę z jednej strony i podaj pełną nazwę swojej płyty głównej.

moge dac do karty sieciowej

To daj. Ale im więcej podasz danych do specyfikacji komputera, tym więcej sterowników otrzymasz.

mi wytarczy do karty sieciowej bo reszte pobiore z programu ktory potrzebuje internetu a tu karta sieciowa: Mediatek MT7630E 802.11bgn Wi-Fi Adapter

Ja jeszcze podpowiem, ze dobrze jest mieć kopię zapasową ważnych danych, sterowniki na pendrive a system zainstalować na ‘gołej’ partycji - pozbędziesz się bałaganu po 32-bitowym systemie.

a jak zrobić kopie zapasową na pendrive

tutaj są aby sterowniki podobne :confused:

Kopiujesz to, co Ci jest potrzebne (np. pliki na których Ci zależy - dokumenty itd.). Sterowniki z systemu 32-bitowego raczej Ci się nie przydzadzą.

ale właśnie sobie zostawiam system 32bitowy i najbardziej mi zależy na sterownikach

Ok, najczęściej zmienia się na system 64-bitowy.
Spróbuj tym: https://www.dobreprogramy.pl/Double-Driver,Program,Windows,42901.html