Upgrade Windows Vista do Seven?

Witam!

Mam pytanie odnośnie aktualizacji Visty do Seven. Tzn. wiem, że będzie możliwość upgrade Visty BOX zakupionej po 1 Lipca, ale czy to samo dotyczy Visty, którą dostaje się przy kupnie laptopa? (przeważnie jest to instalka na partycji recovery)

tak będzie zapewne także taka możliwość w przypadku wersji OEM

a upgrade vista home premium do sevena hp będzie darmowe? czy znowu tak jak w przypadku xp do visty będzie trzeba zamawiać płytę za 100 coś zł?

z upgrade będzie można skorzystać niezależnie od sklepu? bo w przypadku xp do visty to wiem że tylko przy zakupie lapka w określonym sklepie była możliwość tego upgrade…

z góry thx za odp

czy darmowa tego nie nie wiem, zależy to od producenta sprzętu, teoretycznie powinno być darmowe

raczej niezależnie, w przypadku XP były naklejki na sprzęcie lub oprogramowaniu że ta wersja umożliwia uzyskanie “za darmo” systemu Vista, w środku były bodajże formularze do tego uprawniające które trzeba było chyba wysyłać, czyli nie zależnie od sklepu.

ja kupiłem kompa w tym okresie co miał być darmowy upgrade do visty i żadnej naklejki ani formularza nie dostałem… :?

dlatego się pytam jak tym razem będzie… bo być może będę chciał z tego skorzystać…

możliwe że w twoim przypadku komputer pochodził jeszcze z zapasów magazynowych gdzie nie było możliwości przejścia, będą wyraźne informacje o tym że można przejść, trzeba patrzeć na produkt, lub po prostu zapytać się sprzedawcy.

http://nvision.pl/news-ext-12638.html

http://www.nextmag.pl/index.php/news/ni … -windows-7)