Upgrade Windows Vista do Win 7

Witam, z gory zaznaczam ze jestem w UK i na tym komputerze zmiana na klawiature polska nie wchodzi w gre i prosze z gory o nie proszenie mnie o poprawianie bo nie moge tego uczynic. Wiec tak, posiadam Sony Vaio VGC-LM2E i chcialbym zrobic upgrade z Visty HE do 7 HE, i zeby nie kupic licencji na marne mam pytanie czy sterowniki zainstalowane w win vista beda dzialac po upgrade do win 7 poniewaz nie posiadam plyty ze sterownikami poniewaz to jest komputer z preinstalowanym systemem a strona ze sterownikami nie posiada sterownikow do tego modelu a google tez milczy na ten temat, jedynie co wiem to jaka grafika jest i tyle, wiec nie chce robic sobie problemow bo kamera nie dziala czy wifi… prosilbym odpowiedzi ludzi ktorzy przeprowadzali takie operacje bo ja bede robil to pierwszy raz, poniewaz zawsze przeprowadzalem czysta instalacje posiadajac sterowniki do sprzetu a w tym momencie nie mam.

Przede wszystkim odpowiedz sobie na pytanie, czy jest sens robić to upgrade?

poprostu idac za trendami i ze wiele funkcji w win7 jest bardziej dopracowana sadze ze tak.

Mój syn student ma laptopa z vistą home premium. Dostaliśmy na płytkach darmowe upgrade do win 7. Zrobiliśmy to upgrade, syn korzystał z win 7 ok miesiąc i powiedział, żeby cofnąć mu komputer do visty. Niby win 7 fajny, najnowszy ale komputer z win 7 nieco dłużej mu się uruchamia, zniknął na win 7 pasek narzędzi na pulpicie, który uruchamia się przyciskiem FN /Toshiba/ i w ogóle vista chodzi mu sprawnie, szybko się uruchamia, zero problemów od roku i on chce dalej korzystać z visty. U ciebie sterowniki z visty powinny działać pod win 7 o ile będzie to ta sama wersja bitowa win 7 co wisty. To są przecież bliźniacze systemy

Fajnie się składa, też mieszkam w UK i specjalnie instaluje system i wszystko po angielsku i nie mam problemów z Polskimi znakami.

Vista to 7 to prawie to samo, więc problemu ze sterami nie powinno być

Podaj dokładnie model laptopa bo to co podałeś nie mogę znaleźć.

Nawet jak nie ma na stronie producenta to nie ma problemu by to wszystko znaleźć, ale jeżeli sam tego nie potrafisz to nie polecam samemu przeinstalowywać systemu, lepiej zanieś do kogoś kto ma doświadczenie i nie będziesz się musiał niczym martwić.

Oj nie zgadzam się z tym stwierdzeniem, że na pewno będą, bo moga nie działać. Ja mam skaner, który posiada pod Viśtę sterowniki i sterowniki niby się wgrały, ale nie działała aplikacja kontrolująca skaner oraz przyciski na skanerze, tak więc niby sterowniki miałem, a ze skanera korzystać nie mogłem i obok 7 musiałem super ekstra dla skanera XP instalować.