Upgrade windows xp do w7 a brak nr seryjnego xp

Witam. Mam w domu oryginalnego xp. Aktualnie korzystam z linuxa. problem polega na tym, iż naklejka na obudowie kompa z nr seryjnym jest już nieczytelna. Czy po zakupie nośnika Windows 7 HP upgrade box będę mógł upgradować xp do w7? Wydaje mi się, że nie pójdzie instalka xp bez cd-keya.

Nie masz takiej opcji przy xp jedynie vista moze zaktualizowac system do 7.

Niestety musisz postawic czysty system

ten temat juz był

http://www.dobreprogramy.pl/Uaktualnien … 11430.html

pozdrowienia z Radomia

to w jaki sposób wytłumaczysz reklamę carrefour, w której napisali że można kupić W7 HP BOX Upgrade za 199 zł i że można upgradować XP lub Viste?

“Dla posiadaczy … z systemem Windows XP lub Vista”

Przeczytaj na stronie MS jak ma się sprawa uaktualniania systemu Windows XP do Windows 7 oraz jak to wygląda w praktyce:

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … -questions

Po co mi kopiowac wszystkie programy na nosnik pozniej jej przenosic to jakis smiech na sali to sie nie nazywa aktualizacja ale stawianie systemu od nowa tylko programy ci sie zachowuja ale i tak je musisz na jakis nosnik

to ja juz wole system od nowa stawiac

W przypadku XP-ka trzeba stawiać system od nowa, to nie jest różnica, że w Carrefour tak piszą, tam różne rzeczy piszą :stuck_out_tongue: już nie raz się przekonałem ^^

Na Viście “podmieniane” są po prostu pliki i nie ma problemu z programami.

no właśnie trzeba stawiać od nowa czyli xp nie muszę mieć wgranego… a jak z legalnością tego? bo nr seryjny xp jest nieczytelny - małe dziecko bawiło się tą naklejką. płytę mam, książkę, pudełko… tylko że ten xp jest oem, a ta upgrade to box

Nie wiem właśnie, jak sprawa z kluczem się ma, czy przypadkiem ta Carrefour-owa wersja nie jest oparta na klucz ze starego systemu, czyli, że trzeba wpisać poprzedni klucz. Chociaż, jeśli to zmiana licencji z OEM na BOX, to powinien być nowy klucz :smiley:

wydaje mi się że muszą dać nowy klucz bo skoro podczas instalki wybiera się niestandardową instalację to zapyta o ten klucz.

Klucz będzie nowy.

Co do starego zaś, to jesli masz w tej chwili działajacy system XP, to nie ma problemu z jego odczytaniem (programów jest sporo). Ot choćby bardzo fajny System Info for Windows

W uaktualnieniu Windows 7 HOME Premiemiu za 199 zł jest normalnie klucz oraz dwa nośniki DVD 32 i 64 bitowe, oraz książeczka o win 7 i instrukcja jak postempować z XP oraz adres strony http://windows.microsoft.com/upgrade-windows-xp na stronie masz cały filmik jak się robi :slight_smile: przy wyborze instalacji niestandartowej mamy czystą instalke:) fajnie i szybko się instaluje :slight_smile:

A powiedzcie mi proszę jak to będzie w moim przypadku.

Od półtorej roku mam laptopa, do którego dołączyli Vistę HomeP 32bit, nośnik recovery i partycję recovery.

Bardzo szybko sformatowałem dysk, usunąłem partycję i już nie mogłem wykorzystać płyty recovery.

Musiałem korzystać z płyty szwagra z Vistą.

Klucz zadziałał.

Potem testowałem win7, 64 bit. Mam 4gb ramu, 90% czasu korzystam z photoshopa, który po prostu na 64 bit działa trochę szybciej. Dlatego chcę tylko 64bit.

Ale teraz nie mogę użyć mojego klucza z Visty do zainstalowania Visty 64bit. Zależnie od nośnika albo nie przyjmuje klucza albo nie da się aktywować systemu.

Czy mogę kupić to uaktualnienie i wgrać Win7 na pusty dysk? Jedyne co mam po mojej legalnej Viście to naklejka pod komputerem.

Czy ten klucz z naklejki się gdzieś podaje przy instalacji/aktywacji upgradu?

Jak wyżej napisałem możesz zrobić czystą instalacje :slight_smile: