Upgrade windowsa - jak wygląda od wewnątrz?

Zastanawiam się jak wygląda aktualizacja systemu (windowsa) od wewnątrz.

Załóżmy, że mamy sobie Viste i chcemy zaaktualizować do 7. Kupujemy więc upgrade i robimy to. No ale jak to wygląda z plikami i ewentualnie szkodliwym oprogramowaniem…? To wszystko zostaje?

Czy można wybrać przy aktualizacji opcje wywalenia wszystkiego i jakby w pewnym sensie zainstalowania ‘świeżego’ systemu.

Pojawiło się moje pytanie z faktu, iż użytkownicy Windowsa 7 będą mogli zaaktualizować do 8 Pro za ok. 140 zł… i chcę wiedzieć czym się tak faktycznie różni to aktualizowanie od świeżej instalacji?

Tak.

Co do zwykłej aktualizacji to systemu muszą być ze sobą pod pewnym względem zgodne i skonstruowane z myślą o tej metodzie jaką jest upgrade. Między innymi dla tego upgrade XP -> 7 jest możliwe tylko dzięki całkowitemu formatowaniu dysku i ponownej instalacji.

Dimm

Dziękuje za odpowiedź.

Czyli jeżeli np. skorzystam z tej oferty Microsoftu i zaaktualizuję moje 7Home na 8Pro ($50 podobno) to mogę zrezygnować ze wszystkich swoich ustawień, plików i programów i mieć czysty system tak?

Czy coś z tej 7 wciąż zostanie…jakieś naleciałości typu zagubione pliki, złe wpisy w rejestrze i jakieś wirusy…

Nic nie zostanie. Podczas instalacji masz dwie opcje : Upgrade i Custom często nazywana Clean gdyż nie zachowuje kompletnie nic. Masz wtedy możliwość formatowania partycji, a kreator jest identyczny jak byś użył zwykłego krążka.

A w razie formatu w pozniejszym czasie moge tez skorzystac z tego…obrazu iso?

No i jaki Microsoft ma interes wtedy w tym, że można to zainstalować niczym czysty system?

Kasę.

Moim zdaniem powinieneś się wstrzymać z upgrade’em i najpierw zainstalować Win7. No chyba, że używałeś już Windows 8 i jesteś już obeznany. Jeżeli nie to ściągnij wersję testową Win8 i przetestuj. Praca pomiędzy Win8 różni się strasznie w porównaniu do poprzednich wersji.

Chyba większą kasę ma, żeby ktoś Box kupił.

Ja mam Win7 a to był przykład…

Xemidra nie odpowiedziałeś na moje pytanie.

To zostań przy Win7