Upgrade XP -> Vista - możliwość cofnięcia?

Wiem że jest możliwość upgradu (chyba) XP do Visty bez formata, ale mam takie pytanko: czy jak mi się Vista nie spodoba, to będę mógł cofnąć do XP również bez formata?

Nie

nigdy nie upgraduj systemow microsoftu, bo to nigdy nie dziala tak jak powinno. Zrob swierza instalke, najlepiej na innej partycji lub dysku niz xp i wtedy bedziesz mogl ew. pozbyc sie ktoregos z nich albo miec 2 systemy

nie da rady

no ten windows to jakiś szatan wcielony wiem dlaczego nazywa się windows viśta vio

no i co w związku z tym ?

Takie wypowiedzi zachowaj dla siebie :x

Dwa, wracając do tematu, dziwne że z panelu sterowania nie da się odinstalować Visty, jak instalowałem xpka na windows 2000 , z poziomu windowsa xp w dodaj usun programy była opcja odinstalowania XPka

W przypadku jak upgradowalem 98 do Xp to tez byla opcja powrotu, ale z Vista chyba sie nie da, inaczej upgraduje :stuck_out_tongue:

Chyba ze zamiast upgrade nadinstalowales na xp :smiley: wtedy pliki masz w folderze windows.old bez mozliwosci cofniecia do poprzedniego systemu. :wink:

I nie chyba 5tylko napewno.

Instalowałem Vistę jako Update do Visty z XPka, i nic, zresztą to chyba celowe posunięcie MS, żeby nie wracać do XPka :stuck_out_tongue:

Kolego, zdobądź sobie programik Norton Ghost, nagraj go na jedną dyskietkę, a na drugą pliki dyskietki startowej. Potem odpal komputer z dyskietki startowej, a następnie włóż dysk norton ghosta i uruchom (chyba poleceniem autoexec.bat). Obsługa programu jest bardzo prosta, wybierasz partycję do skopiowania, póśniej miejsce docelowe obrazu partycji, a na koniec stopień kompresji. Całość trwa jakieś 5 - 20 minut.

Tym sposobem możesz sobie przywrócić XP ka i Viste, działa chyba na każdy system.

Jeśli potrzebujesz tego norton ghosta, to pisz, wyślę ci (waży jakieś 1,2 MB)

Pozdrawiam

Złączono Posta : 17.04.2007 (Wto) 17:44

Na początku odradzam instalowania dwóch systemów obojętnie jakim spposobem.

Mój sposób na przywracanie systemu:

Zdobądź sobie programik Norton Ghost, nagraj go na jedną dyskietkę, a na drugą pliki dyskietki startowej. Potem odpal komputer z dyskietki startowej, a następnie włóż dysk norton ghosta i uruchom (chyba poleceniem autoexec.bat). Obsługa programu jest bardzo prosta, wybierasz partycję do skopiowania, póśniej miejsce docelowe obrazu partycji, a na koniec stopień kompresji. Całość trwa jakieś 5 - 20 minut.

Tym sposobem możesz sobie przywrócić XP ka i Viste, działa chyba na każdy system.

Jeśli potrzebujesz tego norton ghosta, to pisz, wyślę ci (waży jakieś 1,2 MB)

Pozdrawiam

  1. A jeśli chciałbym upgrade-ować XP-ka na Viste, to muszę instalować z bootowania, czy wystarczy jeśli w czasie działania XP-ka włoże płytę i nacisnę instaluj Viste ?

  2. Czy jeśli zrobiłbym te 15-16 gb wolnego miejsca na dysku to mógłbym zainstalować Viste na dysku czy musiałbym robić partycje ?

  3. Czy jest taka opcja że po instalacji Visty mogę przenieść wszystkie ustawienia z XP-ka, razem z wpisami programów w rejestrze i ustawieniami lokalnymi ?

Nie musisz wtedy bootować płytki, podczas działania xpka wkładasz płytkę z Vistą, i klikasz instaluj, podczas instalacji będziesz miał opcję update :))

Oczywiście po takiej instalacji wszystkie programy jakie miałeś, pozostają juz zainstalowane na Viście ;]

Co wy za glupoty piszeta !!

Mozna spokojnie cofnąć się z visty do xp’ka .

Był już topic na tym forum jak to zrobić (nic trudnego , prościzna :slight_smile: )

Złączono Posta : 05.07.2007 (Czw) 17:13

też miałem z tym problem^^

THX :smiley:

Ale na razie jak będe instalował Viste, to tylko na drugim komputerze (notebook), żeby sprawdzić, które programy działają a które nie, czy się opłaca, jakie funkcje itp. :slight_smile: