Upgrade XP -> Vista - możliwość cofnięcia?

(Lukaszxp) #1

Wiem że jest możliwość upgradu (chyba) XP do Visty bez formata, ale mam takie pytanko: czy jak mi się Vista nie spodoba, to będę mógł cofnąć do XP również bez formata?

(Kozza) #2

Nie

(Sonarone) #3

nigdy nie upgraduj systemow microsoftu, bo to nigdy nie dziala tak jak powinno. Zrob swierza instalke, najlepiej na innej partycji lub dysku niz xp i wtedy bedziesz mogl ew. pozbyc sie ktoregos z nich albo miec 2 systemy

(Prestigemedia) #4

nie da rady

(Pawelec97) #5

no ten windows to jakiś szatan wcielony wiem dlaczego nazywa się windows viśta vio

(aero) #6

no i co w związku z tym ?

Takie wypowiedzi zachowaj dla siebie :x

Dwa, wracając do tematu, dziwne że z panelu sterowania nie da się odinstalować Visty, jak instalowałem xpka na windows 2000 , z poziomu windowsa xp w dodaj usun programy była opcja odinstalowania XPka

(Kriss Hietala) #7

W przypadku jak upgradowalem 98 do Xp to tez byla opcja powrotu, ale z Vista chyba sie nie da, inaczej upgraduje :stuck_out_tongue:

Chyba ze zamiast upgrade nadinstalowales na xp :smiley: wtedy pliki masz w folderze windows.old bez mozliwosci cofniecia do poprzedniego systemu. :wink:

(aero) #8

I nie chyba 5tylko napewno.

Instalowałem Vistę jako Update do Visty z XPka, i nic, zresztą to chyba celowe posunięcie MS, żeby nie wracać do XPka :stuck_out_tongue:

(Cobra X) #9

Kolego, zdobądź sobie programik Norton Ghost, nagraj go na jedną dyskietkę, a na drugą pliki dyskietki startowej. Potem odpal komputer z dyskietki startowej, a następnie włóż dysk norton ghosta i uruchom (chyba poleceniem autoexec.bat). Obsługa programu jest bardzo prosta, wybierasz partycję do skopiowania, póśniej miejsce docelowe obrazu partycji, a na koniec stopień kompresji. Całość trwa jakieś 5 - 20 minut.

Tym sposobem możesz sobie przywrócić XP ka i Viste, działa chyba na każdy system.

Jeśli potrzebujesz tego norton ghosta, to pisz, wyślę ci (waży jakieś 1,,2 MB)

Pozdrawiam

Złączono Posta : 17.04.2007 (Wto) 17:44

Na początku odradzam instalowania dwóch systemów obojętnie jakim spposobem.

Mój sposób na przywracanie systemu:

Zdobądź sobie programik Norton Ghost, nagraj go na jedną dyskietkę, a na drugą pliki dyskietki startowej. Potem odpal komputer z dyskietki startowej, a następnie włóż dysk norton ghosta i uruchom (chyba poleceniem autoexec.bat). Obsługa programu jest bardzo prosta, wybierasz partycję do skopiowania, póśniej miejsce docelowe obrazu partycji, a na koniec stopień kompresji. Całość trwa jakieś 5 - 20 minut.

Tym sposobem możesz sobie przywrócić XP ka i Viste, działa chyba na każdy system.

Jeśli potrzebujesz tego norton ghosta, to pisz, wyślę ci (waży jakieś 1,,2 MB)

Pozdrawiam

(Quake94) #10
  1. A jeśli chciałbym upgrade-ować XP-ka na Viste, to muszę instalować z bootowania, czy wystarczy jeśli w czasie działania XP-ka włoże płytę i nacisnę instaluj Viste ?

2. Czy jeśli zrobiłbym te 15-16 gb wolnego miejsca na dysku to mógłbym zainstalować Viste na dysku czy musiałbym robić partycje ?

3. Czy jest taka opcja że po instalacji Visty mogę przenieść wszystkie ustawienia z XP-ka, razem z wpisami programów w rejestrze i ustawieniami lokalnymi ?

(aero) #11

Nie musisz wtedy bootować płytki, podczas działania xpka wkładasz płytkę z Vistą, i klikasz instaluj, podczas instalacji będziesz miał opcję update :))

Oczywiście po takiej instalacji wszystkie programy jakie miałeś, pozostają juz zainstalowane na Viście ;]

(system) #12

Co wy za glupoty piszeta !!

Mozna spokojnie cofnąć się z visty do xp'ka .

Był już topic na tym forum jak to zrobić (nic trudnego , prościzna :slight_smile: )

Złączono Posta : 05.07.2007 (Czw) 17:13

też miałem z tym problem^^

(Quake94) #13

THX :smiley:

Ale na razie jak będe instalował Viste, to tylko na drugim komputerze (notebook), żeby sprawdzić, które programy działają a które nie, czy się opłaca, jakie funkcje itp. :slight_smile: