Upgrade z Home Basic na Home Premium - Jak z 512 MB RAM

(Ernestinho) #1

ZAmierzam zrobić upgrade systemu do wersji Home Premium.

Jak będzie działać na 512 MB RAM? Podobnie jak Basic czy wolniej?

(Msprungk) #2

Tak samo, jak sądzę

(Kubakuderski) #3

tak samo

(neo10) #4

Jak włączysz aero a pewno po to robisz upgrade to zwolni ;] 512mb to za mało dla visty...

(Mihau X64) #5

Włączenie aero zwolni co za brednie #-o

512MB to owszem mało ale dla niespecjalnie wymagających styknie.. A aero właczone/wyłączone niepowoduje odczówalnych różnic.. poza tymi wizualnymi :wink:

(neo10) #6

512mb to ten system wykorzystuje w chwili startu... a aero fakt jak masz 4gb ram to nie odczujesz nawet minimalnie czy jest włączone czy nie... ale włączone aero dodatkowo zajmuje trochę ramu i o to mi chodziło że system trochę zwolni posiadając do dyspozycji jedynie 512mb ram... choć jak ktoś jest mało wymagający to nawet tego nie zauważy... dla mnie nawet winxp z 512mb ram i zainstalowanymi wszystkimi programami chodzi zbyt wolno :stuck_out_tongue: ;]

(Ernestinho) #7

mi już nie chodzi o Aero tylko jak będzie z wydajnością.

Jaki będzie komfort pracy. Bo z Ultimate już tak pięknie nie bylo.

Home Basic działa.

(Dudus834) #8

512 to za malo dla visty zdecydowanie do visty to minimum jakies 2gb i wiecej osobiscie mam 3gb i mam zamiar dolozyc jeszcze ramu

klasyfikacje systemu mam na 5.1 nie wiem czy to dobrze czy nie.....

(aero) #9

Sprostuję twoją wypowiedź, bo bajki opowiadasz ....

Ad1.

512 mb system wykorzystuje podczas startu tylko wtedy, jeśli masz ponad 2 giga pamięci w kompie, poczytaj sobie o zarządzaniu ramem przez Vistę, a nie powiesz że Vista tyle pamięci zajmuje, zajmuje dlatego, że jest wolna.

I adekwatnie do tego, mając na kompie 512 ramu, Vista analogicznie mniej zabierze ramu, bo musi go zostawić na aplikacje.

Ja rok czasu używałem Visty na kompie z 512 mb ram, i jakoś fajnie nawet się pracowało z kompem.

Ad2.

Aero nie zajmuje miejsca w pamięci ram w ogóle !

Aero korzysta jedynie z wydajności i ramu karty graficznej.

To nie jest to co było z xp, gdzie luna theme wykorzystywała moc procesora.

(Ernestinho) #10

Miałem tyle czasu XP a nawet o tym nie wiedziałem .

(Kubakuderski) #11

to na kompie z 256 mb ramu wlacz menadżera zadań i jakieś inne okinko zacznij machać tym okinkim jak najszybciej się da i powiedz co zobaczysz na wykresie pracy procesora....

(klisza) #12

Ad Ad2. A kto Ci takich bzdur naopowiadał? Zobacz sobie to na takim przykładzie - włączone aero - ctrl+shift+esc - włączy się menadżer zadań - zobacz wykorzystanie zasobów przez 'dwm.exe'. Włącz następnie wygląd klasyczny (ten z win2000 i starszych). Porównaj te dane, kolego, a zobaczysz, że nie masz racji.

Co do tematu - to chyba 512 MB to trochę mało, owszem, działa, ale dołóż pamięci, która teraz kosztuje mało, a zobaczysz różnicę. Jak chcesz dopłacić do Windowsa, to lepiej dopłać do pamięci, taka moja sugestia.