Upgrade z Home Basic na Home Premium - Jak z 512 MB RAM

ZAmierzam zrobić upgrade systemu do wersji Home Premium.

Jak będzie działać na 512 MB RAM? Podobnie jak Basic czy wolniej?

Tak samo, jak sądzę

tak samo

Jak włączysz aero a pewno po to robisz upgrade to zwolni ;] 512mb to za mało dla visty…

Włączenie aero zwolni co za brednie #-o

512MB to owszem mało ale dla niespecjalnie wymagających styknie… A aero właczone/wyłączone niepowoduje odczówalnych różnic… poza tymi wizualnymi :wink:

512mb to ten system wykorzystuje w chwili startu… a aero fakt jak masz 4gb ram to nie odczujesz nawet minimalnie czy jest włączone czy nie… ale włączone aero dodatkowo zajmuje trochę ramu i o to mi chodziło że system trochę zwolni posiadając do dyspozycji jedynie 512mb ram… choć jak ktoś jest mało wymagający to nawet tego nie zauważy… dla mnie nawet winxp z 512mb ram i zainstalowanymi wszystkimi programami chodzi zbyt wolno :stuck_out_tongue: ;]

mi już nie chodzi o Aero tylko jak będzie z wydajnością.

Jaki będzie komfort pracy. Bo z Ultimate już tak pięknie nie bylo.

Home Basic działa.

512 to za malo dla visty zdecydowanie do visty to minimum jakies 2gb i wiecej osobiscie mam 3gb i mam zamiar dolozyc jeszcze ramu

klasyfikacje systemu mam na 5.1 nie wiem czy to dobrze czy nie…

Sprostuję twoją wypowiedź, bo bajki opowiadasz …

Ad1.

512 mb system wykorzystuje podczas startu tylko wtedy, jeśli masz ponad 2 giga pamięci w kompie, poczytaj sobie o zarządzaniu ramem przez Vistę, a nie powiesz że Vista tyle pamięci zajmuje, zajmuje dlatego, że jest wolna.

I adekwatnie do tego, mając na kompie 512 ramu, Vista analogicznie mniej zabierze ramu, bo musi go zostawić na aplikacje.

Ja rok czasu używałem Visty na kompie z 512 mb ram, i jakoś fajnie nawet się pracowało z kompem.

Ad2.

Aero nie zajmuje miejsca w pamięci ram w ogóle !

Aero korzysta jedynie z wydajności i ramu karty graficznej.

To nie jest to co było z xp, gdzie luna theme wykorzystywała moc procesora.

Miałem tyle czasu XP a nawet o tym nie wiedziałem .

to na kompie z 256 mb ramu wlacz menadżera zadań i jakieś inne okinko zacznij machać tym okinkim jak najszybciej się da i powiedz co zobaczysz na wykresie pracy procesora…

Ad Ad2. A kto Ci takich bzdur naopowiadał? Zobacz sobie to na takim przykładzie - włączone aero - ctrl+shift+esc - włączy się menadżer zadań - zobacz wykorzystanie zasobów przez ‘dwm.exe’. Włącz następnie wygląd klasyczny (ten z win2000 i starszych). Porównaj te dane, kolego, a zobaczysz, że nie masz racji.

Co do tematu - to chyba 512 MB to trochę mało, owszem, działa, ale dołóż pamięci, która teraz kosztuje mało, a zobaczysz różnicę. Jak chcesz dopłacić do Windowsa, to lepiej dopłać do pamięci, taka moja sugestia.