Upgrade zestawu, budżet +/- 1700zł

Witam

W ciągu 2 miesięcy zamierzam wydać troszkę $$ na upgrade kompa

Obecnie, konfiguracja jest taka jak w moim podpisie

Budżet szacuję na około 1500-1700zł

Co polecacie zmienić? Grafę + RAM czy lepiej poczekać do nowego roku, nowych platform i wszystko na nowo złożyć?

Wydzielono z “Zestawy”.

Procesora i płyty nie ma sensy zmieniać, ten procesor można dobrze podkręcić (trzeba pomyśleć o dobrym chłodzeniu).

Karta graficzna na przykład MSI GeForce GTX 760 2GB DDR5

RAM Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL9

Dziękuję za pierwszą podpowiedź,

poczekam jeszcze, może kolejne osoby sie wypowiedzą i wybiorę najcześciej wybierane części

Z Macho 120 http://www.ceneo.pl/20440324 można spróbować pocisnąć procek pod 4.5GHz. Sam jestem posiadaczem tego cepka i obecnie nie oddałbym go. Świetna wydajność, po OC jeszcze lepsza.

a jakieś alternatywne “wydania” dla tego GF’a 760 prócz MSI TF?

Gigabyte http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/7252092 :slight_smile:

A 780? Troszke drożej, ale w tych 1700 bym się zmieścił.

Karta ma długość 295mm, więc trzeba będzie wyciągnąć koszyk na dyski (dotyczy Gigabyte GTX 760).

Dodane 23.09.2013 (Pn) 11:25

GTX 780 kosztuje ok 2400zł

Za ok 1500 jest GTX 770

Tak tak, oczywiście pomyliło mi się, chodziło o 770

GTX 780 to wydatek powyżej 2k PLN.

Pamiętaj też, że nowe produkcje wymagają również sporo pamięci RAM, nie tylko mocnej karty. Kupowanie GTX 780 przy 4GB RAM jest trochę niepoważne :wink:

@Edit

falcon89 mnie uprzedził :wink:

GTX 770 to dobry pomysł, ale w niedalekiej przyszłości sugerowałbym również dokupić pamięć RAM.

MSI N770 TF 2GD5/OC Twin Frozr Gaming i pamięci jak w poście falcon89.

Witam

Ponownie odświeżam temat - czy te pamięci które mam obecnie będą współgrały razem z tymi Crucialami z drugiego postu? Trochę szkoda mi tych Goodramow bo nie mam co z nimi zrobic a jakbym wrzucił je razem do jednej budy to będzie wtedy 16GB + GF 760

Nie powinno być problemu (chociaż ryzyk zawsze jest).

W dodatku moduły Crucial’a zostaną ustawione na 1333MHz (wszystkie moduły są zrównywane do najsłabszego).

Możesz też wziąć RAM Good Ram’a, np. Good Ram DDR3 8 GB 1333MHz CL9 lub Good Ram DDR3 8GB 1333MHz 2 x 4GB CL9

Dodane 28.10.2013 (Pn) 10:28

Pamięć RAM i pamięć karty graficznej nie sumują się (nie mają nic wspólnego).

Wiem, wiem, napisałem tak żeby podsumować, że po kupnie RAMu i grafy będę już mieć cacy kompa :slight_smile:

Matko, chyba aż tak niedouczony nie jestem jak niektórzy co mnożą ilość rdzeni CPU przez prędkość :smiley:

A teraz poważnie, te ramy co podałes to mówisz, aby dokupić do tych które mam teraz i wszystko powinno banglać? Bo szczerze, 300zł za 8GB to trochę sporo.

Karta na którą się zdecydowałem to ten GF 770 od MSi (Gaming Edition) za ok. 1400zł

Ten OCZ 600W powinien starczyć, prawda?

Podałem moduły tego samego producenta i o tych samych parametrach (w dodatku tańsze).

Bez problemu, zasilacz ma 600W na liniach +12V

Właśnie zaopatrzyłem sie w GTX770 od MSI

Zauważyłem, że karta jest zasilana 2x8 pin

Ja w obecnym kompie swojego 6950 DCII zasilam 6 i 8 pin

Zasiłka to OCZ SXS2

Pytanie: czy będę potrzebował jakieś dodatkowe kable, przejściówki z 6 na 8 pin, etc?

Na szybko znalazłem http://proline.pl/?p=AKA+PCIE+6PIN+EPS12V Możesz szukać tańszej :wink:

Semtex

takie właśnie przejściówki są dołączone do karty

Ja chcę tylko wiedzieć, czy nie potrzeba będzie jakichś dodatkowych bo w tym swoim 6950 mam 6 i 8 pinowe

A pamiętam że też były jakieś kombinacje jak ja podłączałem

Twój zasilacz ma domyślnie 6+2 pin (8pin) i 6 pin, jeżeli w karcie jest odpowiednia przejściówka to używasz tylko jednej dla 6 pin :slight_smile: