Upgraedować starego laptopa czy kupić nowy?

(dre4merOn) #1

Cześć mam laptopa fujitsu siemens amilo pi 2550(Ati mobility radeon HD 2600XT, Intel Core 2 Duo T5450 @ 166Ghz, 2gb ramu) . I nie wiem czy go upgraedować, czy kupić nowy? Chciałbym wymienić przede wszystkim w tym starym pamięć ram z 2gb na 4gb. I może wymienić karte graficzną i procesor jeśli się da. I kupić Windows 7 x64 oem bo mam vista home basic. Czy nie bawić się i kupić nowego laptopa? Mam na wydanie 2700zł z drugiej strony trochę szkoda kaski. Gram w morrowinda i cs.1.6 przeglądam internet, czasem użyje office 365. Co Wy byście zrobili na moim miejscu?

(Lewanxd) #2

Procka wymienisz, ale grafiki nie. A w sumie jak grasz tylko w takie gry to nawet nie inwestuj złotówki, oszczędzaj i kupisz za rok powiedzmy sobie, czy kiedy już Ci przestanie wystarczać.

(Szczepaniak5315) #3

Za 2600 możesz złożyć taki zestaw stacjonarny że mucha nie siada. Zastanów się 30 razy czy napewno chcesz laptopa. Nowoczesne stacjonarki jeżeli chodzi o pobór prądu wcale dużo nie biorą (obniżają taktowanie karty graficznej, procesora) kiedy nie jest to potrzebne. Zawsze możesz tego laptopa sprzedać i do tej kwoty jeszcze dołożyć te kilka stówek ;p dużo za laptopa nie dostaniesz ale nawet głupie 300-400 zł to zawsze coś :wink:

(dre4merOn) #4

@Lewanxd

Dlaczego grafiki nie wymienie? Jest na złączu. Stara siadła i wymieniłem ją na trochę słabszą z allegro. Czy nie mógłbym jej wymienić na lepszą? Czy jednak dać spokój . Myślałem,żeby pograć w przyszłości w diablo 3 i skyrim , w batmana najnowszego, a w age of empires przez neta.

@Loczeq123

Potrzebuję jednak laptopa, bo często podróżuję.

(Lewanxd) #5

Karty na MXM są mało popularne i ciężko je dostać, dlatego pomijam to