Upgraedować starego laptopa czy kupić nowy?

Cześć mam laptopa fujitsu siemens amilo pi 2550(Ati mobility radeon HD 2600XT, Intel Core 2 Duo T5450 @ 166Ghz, 2gb ramu) . I nie wiem czy go upgraedować, czy kupić nowy? Chciałbym wymienić przede wszystkim w tym starym pamięć ram z 2gb na 4gb. I może wymienić karte graficzną i procesor jeśli się da. I kupić Windows 7 x64 oem bo mam vista home basic. Czy nie bawić się i kupić nowego laptopa? Mam na wydanie 2700zł z drugiej strony trochę szkoda kaski. Gram w morrowinda i cs.1.6 przeglądam internet, czasem użyje office 365. Co Wy byście zrobili na moim miejscu?

 

Procka wymienisz, ale grafiki nie. A w sumie jak grasz tylko w takie gry to nawet nie inwestuj złotówki, oszczędzaj i kupisz za rok powiedzmy sobie, czy kiedy już Ci przestanie wystarczać.

Za 2600 możesz złożyć taki zestaw stacjonarny że mucha nie siada. Zastanów się 30 razy czy napewno chcesz laptopa. Nowoczesne stacjonarki jeżeli chodzi o pobór prądu wcale dużo nie biorą (obniżają taktowanie karty graficznej, procesora) kiedy nie jest to potrzebne. Zawsze możesz tego laptopa sprzedać i do tej kwoty jeszcze dołożyć te kilka stówek ;p dużo za laptopa nie dostaniesz ale nawet głupie 300-400 zł to zawsze coś :wink:

@Lewanxd

Dlaczego grafiki nie wymienie? Jest na złączu. Stara siadła i wymieniłem ją na trochę słabszą z allegro. Czy nie mógłbym jej wymienić na lepszą? Czy jednak dać spokój . Myślałem,żeby pograć w przyszłości w diablo 3 i skyrim , w batmana najnowszego, a w age of empires przez neta.

 

@Loczeq123

Potrzebuję jednak laptopa, bo często podróżuję.

Karty na MXM są mało popularne i ciężko je dostać, dlatego pomijam to