Upierdliwy problem (explorer.exe)

Od jakichś dwóch tygodni występuje zawarty w tytule problem,po czym pojawia się komunikat: explorer_exe_jpg_300x300_q85.jpg

do tej pory pokornie to znosiłem,ale w końcu chciałbym,z Waszą pomocą,ustalić przyczynę i ją wyeliminować.Dzieje się tak przy kopiowaniu,przenoszeniu,bądź wklejaniu dowolnych plików z folderu do folderu,partycji na partycję itp.,a ponieważ po takim komunikacie konieczny jest restart kompa (ograniczony dostęp do programów i aplikacji) -jest to wyjątkowo upierdliwe.Nadmieniam,że w ostatnim czasie (i w ogóle) nie “majstrowałem” w systemie,na bieżąco uaktualniam i skanuję Eset Smart Security ,Malwarebytes Anti-Malware,SUPERAntiSpyware,czy CCleanerem,Jeśli ktoś z Was wie jak temu zaradzić bardzo proszę o pomoc. :slight_smile:

WinXp Home+SP3+aktualizacje

restart nie jest konieczny ctrl+alt+ delete > aplikacje > nowe zadanie > explorer.exe

  • przyczyna , dla mnie nieznana

  • rozwiązanie , teoretycznie przywracanie systemu powinno pomuc ale różnie z tym bywa

Na początek skorzystaj ze strony Microsoftu http://support.microsoft.com/fixit/pl . Jesli to nie pomoże to użyj programiku Dial-a-fix, który ponownie rejestruje biblioteki systemowe. Prawdopodobnie jedna z nich jest uszkodzona.

Jack60 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Nie jestem pewny na sto procent tego rozwiązania, ale wydaje mi się, że warto spróbować nakładki Windowsa. Aby ją wykonać uruchamiasz kompa z płyty z Windowsem i po zaakceptowaniu licencji klawiszem f8 wciskasz r zamiast esc po czym instalator skasuje parę plików systemowych i przejdzie do kopiowania plików instalatora. Dalszego opisu ta czynność nie wymaga, ponieważ wszystko przebiega tak jak przy formatowaniu i instalacji, nakładka różni się tylko tym, że zamiast formatować partycję, to po prostu bez formatowania kopiuje pliki instalatora na dysk i nadpisuje pliki istniejącego Windowsa tymi z płyty dzięki czemu nie traci się danych i system nadal posiada zainstalowane sterowniki i programy, tak więc nie trzeba ich instalować na nowo…

Dodane 17.04.2011 (N) 10:37

Zapomniałem o jeszcze o jednym, jeżeli po nakładce Windows zażyczy sobie utworzenie konta, to zamiast go tworzyć, po prostu zresetuj komputer dzięki czemu Windows normalnie uruchomi się i zostaniesz zalogowany na swoje konto. Jeżeli tego nie zrobisz, niestety nie będziesz miał dostępu do swojego konta i wtedy będziesz musiał przekopiować swoje pliki z folderu Moje dokumenty, pulpit, itp. starego konta do nowego.

Ja bym sprawdził jeszcze sprzęt.

Dysk - Victoria for Windows => podaj odczyt SMART i wynik testu.

RAM - Pobierz Memtest, wypal, zbutuj i zrób nim kilka przebiegów (sprawdź czy wyskoczą błędy). Zamiast Memtesta możesz użyć Prime95, niech sobie pochodzi z godzinę.

Sprawdź stan taśm.

Zabij proces Explorer.exe i spróbuj skopiować, poprzenosić pliki z wiersza poleceń - wyskakują błędy? Czy w trybie awaryjnym też coś takiego się dzieje?

Sprawdź przez K-Lite Codec Tweak Tool i GSPOT czy nie ma uszkodzonych kodeków, usuń błędy.

Eusing Free Registry Cleaner - zainstaluj, przeczyść rejestr.

jak fix nie pomoze to tylko format

a tak wlasciwie to explorer.exe nie mozna skonfigurowac na do twojego pc i skopiowac czy to ma jakies specjalne kody? ja nie znam sie na kompach i nie wiem

Dodane 17.04.2011 (N) 12:50

sora za dodanwanie ale czy mi sie zdaje czy on wgrywal jakies motywy do systemu??

jak tak to moze jest to wina motywu