Upload i lagi w grach

Witam.

Mam dziwny problem. Moim dystrybutorem internetu jest UPC spółka Z.o.o.

Prędkość download jest 24Mbs Upload na speed testach wypada mi około 1,5Mbs

I tutja pojawia się pytanie. Czy jak wysyłam film an YouTube, to mój brat który gra w grę ( najczęściel League of Legends) ma lagi i to takie spore dochodzące do 200-300pinga kiedy normalnie mamy po 42-48pinga

Czy przy 1,5mbs uploadu nie jest to trochę bardzo za dużo ?

Jest to przypadek kiedy ja wysyłam film z komputera A a brat gra na komputerze B oba komputery są podłaczone do routera.

Nasz router to Netgear N150. A router podpięty do modemu UPC.

Coś w ustawieniach rutera trzeba zminić czy zadzwonić do firmy i ich ochrznić że w kulki lecą?

jakieś porady ?

Pozdrawiam ReV

Edycja - dodam że oba systemy na kompyterach to windowsy 7 64 botowe.

Edyta 2 - Sprawdziłem upload podczas gry brata i wysyłania filmu przy testach wyszedł on 0.65Mbs… więc wykorzystany jest 1mbs i mamy 0.5mbs w zapasie i są takie lagi, nie mam pojęcia czym są spowodowane ;/

Ja to bym po prostu nie wysyłał nic na YT jak ktoś w domu gra, albo uciąć sobie upload na kompie, który wysyła film o połowę :stuck_out_tongue: Łącza są bardzo czułe jeżeli chodzi o upload to, że masz 1.5Mb/s nie znaczy, że możesz to tak żyłować.

No jest to pewien sposób ale filmy mają po 3-4GB są to lets playe które mają po 40 min. Tak więc teraz one mi się po 500 minut wysyłają, 1000 minut wysyłania filmu nie jest jakoś dla mnie dobrą perspektywą. Dodam że jak np streamuję to nie ma takich lagów. ba wtedy nie ma lagów wogóle. No i ten zapas w postaci 0.6Mbs. Czemu nie może być wykorzystany ?

Może jest jakiś sposób aby nie zmniejszać uploadu filmów ale zagwarantować bratu grę na dobrym pingu ?

No to nie obniżaj o połowę tylko mniej i zobacz na jakim pułapie jego gra stanie się płynna.

Mogę to zrobić jakoś z poziomu windowsa czy muszę jakiś program do tego mieć ?

Jak tak jaki rekomendujesz ?

Kiedyś był net limiter teraz nie wiem co jest na topie. Zobacz czy masz w ustawieniach routera opcje QoS tam też będzie można to ustawić.

sprawdziłem tego netlimitera, jest całkiem ok, zrobiłem tak abym mógł wysyłać dosyć szybko z 170’000 jednostek zszedłem an 140’000 i zarówno ja jak i mój brat możęemy grać w tym czasie na 43/46 pingach.

Dziękuję za pomoc =)