Upłynął limit czasu żądania radiówka

Internet podłączony jest z routera do komputera  Bez_tytu_u.png

I co? Generalnie czasy są ok a ze raz upłynął limit czasu to nic, jeszcze na radiówce… Gdyby tych  przerw było dużo to tak, to awaria. Albo gdyby czasy były duze np powyzej 100 czy 200ms a już bliżej 1000ms to tym bardziej

% masz duży bo pingów mało puściłeś :wink:

Wrzuć komendę: tracert wp.pl i zobacz czasy na kazdym łączniku

Bez_tytu_u.png

przerw jest dużo co kilkanaście sekund  akurat na tym screenie jest tylko 1 

Taki urok radiówki, w dzień gorzej bo większe obciażenie sieci a i w eterze bywa śmietnik i zakłócenia występują, istotny jest dobry kontakt anteny i nadajnika, oraz kwestia ustawień u dostawcy internetu (się dzwoni i ich nęka, oni poprawiają i tak bez końca)

Aczkolwiek jeśli nie grasz w gry sieciowe gdzie niskie pingi i zero strat jest wymagane, to raczej ujdzie, no chyba że nie osiągasz oferowanej prędkości neta

Jak popingujesz większy czas i wyjdzie więcej strat niż powiedzmy ok 5% (np 5 na 100) to problem

No to popinguj do adresów tych z samego początku czyli 192.168.1.1 i 10.0.0.254 czy gdzies na ruterze u ciebie się coś nie dzieje, choć wątpię

do maja mam umowe z radiówką są u mnie światłowody na wsi od firmy inea warto od nich brać interent ?

Na światłowodach masz ogromne prędkości za na ogół sensowne pieniądze, więc jakość powinna być na pewno lepsza od radiówki

Ale to wymaga czasem sporych kosztów instalacji, rozmieszczenia kabli po domu itp

Zależy co komu potrzeba i na ile go stać, warto pytac sąsiadów po okolicy to chyba najlepsze rekomendacje - poza tym awarie się w kazdej technologii zdarzają

na światłowodach ping skacze tak jak na radiówce? czy  jest stabilny ?

Hej,

Jest bardzo stabilny. U mnie w Piekarach i miejscowościach ościennych też puszczony jest światłowód i pingi wynoszą średnio 2 - 4 ms.

Pozdrawiam,

Masz do wyboru najlepszy możliwy dostęp do internetu (FFTH) i siedzisz na radiówce (czyli najgorszym, nie licząc może sieci komórkowych)?

To różnie wychodzi:

ja mam radiówkę (ale całkiem dobrą) i kosztuje 39 zł za D/U 6/1 Mb

i ta sama firma oferuje światłowody (u mnie nie ma technicznych możliwosci póki co) za 59 zł za D/U 100/10 Mb

porównuję obie najtańsze oferty

różnica w cenie dosć istotna, w prędkości też ale to nie ma aż takiego znaczenia (stacjonarny i laptop i Smart TV po wifi działają bez zarzutu) więc chybym miał obie możliwości do wyboru to byłby mały problem, zwłaszcza ze radiówka jest ok i nie mam problemów jak autor tgo wątku

Co nie zmienia faktu ze światłowody są lepsze

@pgr

Sorry, ale jak dla ciebie 20zł różnicy to jest “różnica w cenie dosć istotna” to nie ma o czym rozmawiać.

Za światło 100/10 z jego mega niskimi pingami i niezawodnością to ja bym z przyjemnością kilkaset zł miesiecznie zapłacił, gdyby tylko była taka techniczna możliwość. Niestety najlepsze co mogę mieć to DSL 30 (teoretycznie 80) / 4 za 170zł/mc.

Radiówka i światłowód są nieporównywalne, to jak stary fiat i nowy mercedes. Ewentualnie dedykowana radiolinia, ale za coś takiego o parametrach nawet 50/10 zapłaciłbyś 5000zł/mc.

obecnie płace 70zł za internet a mam tylko 10mb  w inea miałbym za 70zł 100mb