Uporczywe wyświetlanie "Czy chcesz uruchomić ten plik?"

Za każdym przy uruchamianiu jednego z programów do Touchpada, czy to przy autostarcie czy z ręki, pyta się o uruchomienie pliku. Nic nie daje odznaczenie ptaszka “Zawsze pytaj…” - po drugim uruchomieniu również się pyta o to samo.

Jak dodać wyjątek do tej aplikacji?

http://imgur.com/FbJdkPY

Jakie masz uprawnienia do tego pliku ?

Odczyt i wykonanie.

Ale to nie ma nic do rzeczy, jako administrator również się o to pyta.

Z tego co zauważyłem to plik posiada jakiś certyfikat ale ważny tylko do 2011 roku, pewnie dlatego te zapytania. Nic nie daje “instalacja certyfikatu” (cokolwiek by on tam nie robił), i tak zadaje to pytanie.

Właściwości (pliku ! nie skrótu) - Tylko do odczytu - off - Odblokuj - Zastosuj , OK , później można zaznaczyć tylko do odczytu .

Przy prawach administracyjnych niezależnie od tego czy jest to zaznaczone czy odznaczone to nie robi to różnicy.

 

Prawdopodobnie jest problem z certyfikatem ważnym bodajże do 2011 roku. Nie ma żadnego sposobu na zapisanie/zainstalowanie go tak, jak czasem robi się to we Firefoxie jeśli chodzi o certyfikaty samopodpisane. Doszedłem do wpisu, w którym można takie coś wyłączyć ale globalnie, ale tego nie zrobiłem.

 

Laptopa oddałem, właściciel mówił że używa go tylko w domu z dołączoną myszką, więc wygodny przesuwak na 2 palce nie jest wielkim uprzykrzeniem. Przy okazji może zobaczę jakiś inny program/sterownik do wielodotyku.

Kiedyś chyba miałem podobny problem i zmiana sterownika pomogła.